Skip to Content

Zprávy

Trh s 3D tiskárnami na kov startuje pomalu

E15.cz - 1 hodina 24 min zpět
Kovový 3D tisk už mění způsob výroby součástek do strojů či tělesných implantátů. Trh s tiskárnami, které pomocí laseru spékají kovový prášek, se ale rozjíždí pomalu. Výrobci a prodejci těchto zařízení uvádějí, že se loni v tuzemsku prodalo snad jen několik desítek kusů tiskáren. Přesné statistiky chybějí. 
Kategorie: Svět

Zápisník Martina Čabana: Každému dle zásluh

E15.cz - 2 hodiny 24 min zpět
Když dojde na elektronizaci vládnutí, vyplatí se naslouchat Estoncům. Všechny prvky digitalizace státní správy, kolem nichž zbytek Evropy opatrně krouží, v Estonsku zhruba deset let fungují. Na konferenci Digitální Česko 2018 vystoupil předseda estonské Reformní strany Hanno Pevkur. Představil pět pravidel úspěšného e-governmentu – jasné politické vedení, přínosy pro všechny zúčastněné, volné prostředí bez restrikcí, důraz na globální trh a jednoduchost. Z hlediska české elektronizace vládnutí se tím ledacos vysvětluje. Selháváme ve všech pěti bodech. Inu, každý má takový e-government, jaký si zaslouží.
Kategorie: Svět

Mayová chce rychlou bezpečnostní dohodu

E15.cz - 2 hodiny 24 min zpět
Spojené království plánuje po brexitu co nejužší bezpečnostní spolupráci s členskými zeměmi Evropské unie. Britská premiérka Theresa Mayová na konferenci v Mnichově v sobotu uvedla, že partnerská dohoda s Bruselem na tomto poli by mohla platit už příští rok. Sladit detaily však zřejmě nebude snadné. EU navíc nechce, aby rozhovory o bezpečnosti jakkoli ovlivnily jednání o obchodní úmluvě s odcházející zemí.
Kategorie: Svět

Miliony pro cyklisty. Stavbu nových cyklostezek podpoří krajské dotace

Blanenský deník - 3 hodiny 30 min zpět
Blanensko, Vyškovsko - Další miliony letos poputují z krajské pokladny na stavby cyklostezek. Na jaře se dělníci pustí do práce ve Slavkově u Brna, co nejdřív chtějí začít i v Blansku.
Kategorie: Okolí

Více peněz než loni. Dotace podpoří hlavně blanenské sportovce

Blanenský deník - 3 hodiny 48 min zpět
Blansko – Více peněz do sportu, kultury i sociálních služeb. Do těchto oblastí poputuje z rozpočtu města podle zástupců Blanska více peněz než loni. „Díky dobrému hospodaření je v městském rozpočtu více prostředků. To navýší i částky, které v podobě městských dotací rozdělíme do jednotlivých oblastí,“ uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha.
Kategorie: Okolí

Těžba zlata v Jeseníkách zůstává zapovězená, ministerstvo průzkum zamítlo

iDNES Olomoucký kraj - 4 hodiny 3 min zpět
Ministerstvo životního prostředí opět zklamalo naděje těžařů, kteří mají zájem o tuny zlata ukryté v zemi u Zlatých Hor na Jesenicku. Úřad totiž zamítl dvě nejnovější žádosti o povolení průzkumu ložiska.
Kategorie: Olomoucký kraj

Biologická léčba artritidy by státu ušetřila peníze, pacientům se nedostává

iDNES - 8 hodin 50 min zpět
Lidem trpícím artritidou nabízí stále více možností biologická léčba, která umí postup nemoci zastavit. Čeští pacienti se k ní ale dostávají příliš pozdě, kdy už jsou jejich klouby nenávratně zničené. Biologické léky jsou drahé a pojišťovny je nemocným proplácejí zpravidla až poté, co absolvují neúspěšnou léčbu jinými medikamenty.
Kategorie: Svět

Vyšší daně z pronájmu, akcií i bitcoinu. Chystaná změna ušetří jen běžným střádalům

Měšec.cz - 8 hodin 54 min zpět
[4 minuty čtení] Ministerstvo financí chce od roku 2019 vybírat vyšší daně z příjmů z pronájmu či kapitálu. Výjimku dostanou jen příjmy daněné srážkovou daní. Ty se uplatňují třeba na spořicích účtech nebo na spoření na důchod. Od roku 2019 mohou státu odvádět více peněz na daních ze zisků lidé, kteří pronajímají byt nebo třeba obchodují s akciemi či virtuálními měnami. Naopak navržená změna daňových zákonů z dílny ministerstva financí nepočítá se zvýšením daně třeba u spořicích účtů, stavebního spoření nebo výnosů ze spoření na důchod.
Kategorie: Česko

Služba Dopis Online už vás neochrání. Poslední den lhůty večer stejně pojedete na poštu

Měšec.cz - 8 hodin 54 min zpět
[4 minuty čtení] Máme špatnou zprávu pro všechny, kdo nechávají vyřizování úředních záležitostí na poslední chvíli. Už neplatí, že pro zachování lhůty pro podání úřadu stačí požádat po internetu o službu, rozhoduje čas vytištění a kompletace zásilky. Před časem jsme uklidnili všechny, kdož propadají prokrastinaci a činí všechno, včetně úředních podání, na poslední chvíli, že pro zachování lhůty pro včasnost podání ve smyslu § 40 odst. 1 písm. d) SŘ, stačí použít elektronickou službu Dopis Online a mít od držitele poštovní licence – České pošty – poštovní stvrzenku s datem posledního dne lhůty.
Kategorie: Česko

Komentář Martina Čabana: Sjezd ČSSD rozhodl Zeman

E15.cz - Ne, 18/02/2018 - 23:45
Malý div, že sociální demokracie přepřahá. Spíše je s podivem, že se neuchýlila k tradičnímu českému pangejtismu a nestrhla kormidlo o celých 180 stupňů. Jakkoli otřesená tragédií loňských sněmovních voleb, vybrala si ČSSD do svého čela jednoho z členů dosavadního vedení a bývalého předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Pravda, za jeho pravou ruku si delegáti nedělního sjezdu zvolili Jiřího Zimolu, zřejmě nejostřejšího kritika expředsedy a expremiéra Bohuslava Sobotky.
Kategorie: Svět

Freestyle a scénka. Fotbalový ples v Kostelci bavil

PV Deník - Moje Prostějovsko - Ne, 18/02/2018 - 23:36
Plesová sezony nabízí řadu tematických plesů, mezi nimiž mají své nezastupitelné místo i plesy fotbalové. Jako například ten, který se uskutečnil v pátek večer v kostelecké sokolovně.
Kategorie: Prostějovsko

Nepropásněte! Hráči BCM Orli Prostějov přes celou stranu

PV Deník - Sport - Ne, 18/02/2018 - 23:29
Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Prostějovského deníku! Najdete v něm 13. díl jedinečného projektu Deník nám fandí.
Kategorie: Prostějovsko

Babiš bude jednat s Hamáčkem o vládě, svoji neúčast v ní však odmítá

iDNES - Ne, 18/02/2018 - 22:39
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se chce sejít s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a jednat s ním o tom, za jakých podmínek by sociální demokracie mohla vstoupit do vlády nebo kabinet tolerovat. Řekl to novinářům po večeři s prezidentem Milošem Zemanem.
Kategorie: Svět

Penalta? Držení už bylo za hranou, myslí si olomoucký Plšek

iDNES Olomoucký kraj - Ne, 18/02/2018 - 22:39
Záložník Jakub Plšek nahradil na hrotu olomouckého útoku Jakuba Řezníčka, zimního hosta z Plzně, který proti svému týmu nesměl nastoupit. Proti stoperům Viktorie se i přes enormní snahu neprosadil, i proto fotbalový šlágr skončil bez branek. A možná také proto, že sudí Zelinka neposoudil zákrok Řezníka v 63. minutě na Plška při rohovém kopu jako faul.
Kategorie: Olomoucký kraj

Babiš se sešel se Zemanem, na večeři v Průhonicích řešili podporu vlády

E15.cz - Ne, 18/02/2018 - 22:24
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes v Průhonicích povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem. Vzájemně se informovali o nadcházejících schůzkách, které je čekají v souvislosti s druhým pokusem o sestavení vlády, řekl novinářům po večeři Babiš. Zeman s novináři nemluvil.
Kategorie: Svět

Veřejnost hledala inspiraci u módních blogerek. Vybíraly modely pro přehlídku

Brněnský deník - Ne, 18/02/2018 - 22:23
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nejen s každodenní otázkou, co si obléci, se snažili veřejnosti napovědět na přehlídce Bloggers and Designers show na brněnském výstavišti. Nedělní přehlídka byla jako jediná přístupná také laické veřejnosti, zbytek z programu veletrhů Styl a Kabo je určen především odborníkům. 
Kategorie: Okolí

Brňané si odtrpěli dvě výhry s Prostějovem

Novinky.cz - Prostějov - Ne, 18/02/2018 - 21:40
Lídra tabulky, který zatím mockrát nezaváhal, letos už dvakrát obral o body, tentokrát však Prostějov brněnské korfbalisty příliš nepotrápil.
Kategorie: Prostějovsko

Lavina zabila dva lyžaře ve Francii, na Slovensku připravila o život horolezce

iDNES - Ne, 18/02/2018 - 21:32
Dva lyžaři nepřežili pád laviny v oblasti francouzského střediska Val-d'Isère. Záchranáři našli otce s holčičkou po hodině, pomoci jim ovšem nedokázali. Další život si lavina vyžádala v Tatrách, kde zasypala dva polské horolezce. Pětatřicetiletý muž zahynul, o pět let mladší žena byla v kritickém stavu přepravena do nemocnice.
Kategorie: Svět

Hamáček vede ČSSD, která považuje za zásadní problém obviněného ve vládě

iDNES - Ne, 18/02/2018 - 21:31
Novým předsedou ČSSD je dosavadní místopředseda Jan Hamáček, který je ochoten jednat o vládě s ANO. Schválit ji musí členové strany ve vnitrostranickém referendu. Strana přijala na Hamáčkův návrh usnesení, že účast trestně stíhaného politika ve vládě považuje ČSSD za „zásadní problém“. Hamáčkovým zástupcem je jihočeský exhejtman Jiří Zimola.
Kategorie: Svět

Lety hlídali bachaři, zlobivé děti zavírali do psí boudy, říká syn přeživší

iDNES - Ne, 18/02/2018 - 21:27
Koncentrační tábor v Letech byl oplocený a hlídali ho ozbrojení bachaři, reaguje Jan Hauer, jehož maminka táborem prošla, na výroky Tomia Okamury. Na šéfa SPD podal trestní oznámení, jeho vyjádření podle něj není možné odpustit. V Letech Hauerovi zahynula malá sestra, další část jeho rodiny zemřela v Osvětimi.
Kategorie: Svět
Syndikovat obsah


by Dr. Radut