Skip to Content

Zprávy

Romové si zjednají pořádek mezi svými sami. V uniformě

Svitavský deník - 23 min 11 sek zpět
Svitavsko, Orlickoústecko – Problémy s romskou menšinou? Ve městech v regionu našli řešení. Svitavy mají terénního romského pracovníka. Březová nad Svitavou mívala romské strážníky městské policie. Vysoké Mýto, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a další města vsadila na asistenty prevence kriminality.
Kategorie: Okolí

Fed se začne zbavovat dluhopisů z pokrizového období

E15.cz - 1 hodina 7 min zpět
Americká centrální banka (Fed) začne v říjnu snižovat objem svého portfolia dluhopisů, které nakupovala v rámci podpory ekonomiky po finanční krizi a hospodářské recesi. 
Kategorie: Svět

UniCredit projevila zájem o fúzi s Commerzbank

E15.cz - 1 hodina 44 min zpět
Italská banka UniCredit nedávno dala německé vládě najevo zájem o spojení s německým konkurentem Commerzbank. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. 
Kategorie: Svět

Lubomír Zaorálek: Odpověď na otevřený dopis divadelníků

Blogy a názory - 1 hodina 50 min zpět
Vážený pane řediteli, vážení signatáři,

dovolte, abych zareagoval na otevřený dopis, který jste mi zaslali.
Kategorie: Česko

Lampedusu ovládla uprchlická anarchie. Starosta velí k uzavření tábora

iDNES - 1 hodina 54 min zpět
Italský ostrov Lampedusa se potýká s přetlakem uprchlíků. Na anarchii v ulicích upozornil starosta ostrova Salvatore Martello. Běženci podle něj obtěžují ženy. Množí se také zprávy o vystrašených turistech a hoteliérech. Starosta proto velí k uzavření místního uprchlického tábora.
Kategorie: Svět

Všechna očkování v jedné injekci. Vědci otestovali nový způsob vakcinace

iDNES - 2 hodiny 39 min zpět
Američtí vědci z věhlasného Massachusetts Institute of Technology testují revoluční formu vakcinace. Místo opakovaných dávek a přeočkování by pomocí jejich metody lékaři aplikovali pouze jednu injekci, která by obsahovala speciální mikroskopické částice. Ty by následně uvolňovaly vakcínu až v požadované době.
Kategorie: Svět

Staroměstské náměstí obklopily betonové bloky, budou bránit terorismu

iDNES - 2 hodiny 40 min zpět
Vedení Prahy nechalo na Staroměstské náměstí nainstalovat betonové bloky, které budou chránit místo před teroristickým útokem automobilem. Takzvané city bloky jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí na podnět policistů a patří městu. Stály několik desítek tisíc korun.
Kategorie: Svět

Burza práce v Prostějově: o nábor se snažila oříškárna i armáda

PV Deník - Moje Prostějovsko - 2 hodiny 44 min zpět
Davy především mladých lidí proudily ve středu do Společenského domu v Prostějově. Co je zde čekalo? Řada informací o středních školách i pracovních pozicích.
Kategorie: Prostějovsko

Otřesy v Mexiku způsobil posun Kokosové desky, varovný systém zklamal

iDNES - 3 hodiny 10 min zpět
Mexiko v úterý odpoledne zasáhlo silné zemětřesení, které si vyžádalo mnoho obětí na životech i milionové škody. Největší destrukci zaznamenala mexická metropole. Seismolog John Vidale z Univerzity Jižní Kalifornie vysvětlil, že za to může zejména špatné podloží. Obyvatele Mexico City rovněž zklamal varovný systém, který je měl s předstihem upozornit na otřesy.
Kategorie: Svět

František Kostlán: Američtí Židé podpořili fašizaci české společnosti. Zeman je bojovníkem za lež

Blogy a názory - 3 hodiny 14 min zpět
Je vždy smutné sledovat vzdělané a inteligentní lidi, kterak dokážou díky všeobecné atmosféře ztratit veškerou soudnost. Americký židovský fond ocenil českého prezidenta Miloše Zemana cenou s názvem Bojovník za pravdu. Prý za dlouhodobou podporu Izraele a Židů. Inu, zdá se, že newyorští Židé inklinují k populismu a xenofobii, jelikož právě tím se Zeman vyznačuje na prvém místě.
Kategorie: Česko

Z českého pohraničí se stává dílna a skladiště Německa

E15.cz - 3 hodiny 14 min zpět
V okolí česko-německých hranic se již staví více průmyslových hal než kolem Prahy. Do příhraničních regionů se stěhují dodavatelé automobilek i e-shopy.  
Kategorie: Svět

Vinařství Kolby opět mění majitele, cena transakce dosahuje desítek milionů

E15.cz - 3 hodiny 44 min zpět
Po pěti letech mění vinařství Kolby vlastníka. Od společnosti Rosso Steel ho získá J&T Finance Group. 
Kategorie: Svět

V Holešově se řeší místo pro nový Kaufland. Problém může být dopravní situace

Kroměřížský deník - 3 hodiny 47 min zpět
Vedou se už roky, zatím ale s nejasným výsledkem. Diskuse na téma výstavby nového marketu Kaufland rozdělují veřejnost v Holešově: jedni by nový obchod uvítali, druzí jej vidí jako zbytečnost, která navíc v navrhovaném místě ještě víc zatíží už tak ne úplně ideální dopravní situaci ve městě.
Kategorie: Okolí

Také neparlamentní strany mají svoje želízka v ohni

Svitavský deník - 3 hodiny 47 min zpět
Svitavsko – Nejen velké, parlamentní strany a hnutí, ale i menší politická uskupení, která zatím stojí mimo sněmovnu, nabízejí v nadcházejících volbách kandidáty ze Svitavska.
Kategorie: Okolí

Málokdo chce obětovat volný víkend, volebním komisím chybí dobrovolníci

iDNES - 3 hodiny 48 min zpět
Do volebních komisí chybí dobrovolníci. Úřady je marně hledají mezi studenty i důchodci. Tisícikorunová odměna za práci o víkendu zejména ve velkých městech příliš neláká.
Kategorie: Svět

Internetové firmy údajně platí o polovinu nižší daně než ostatní. Komise navrhuje globální řešení

E15.cz - 3 hodiny 50 min zpět
Digitální společnosti platí v Evropské unii na daních méně než polovinu ve srovnání s tradičními podniky. Tvrdí to Evropská komise v návrhu zprávy, který podporuje plány na vyšší zdanění firem, jako jsou americký internetový obchod Amazon či sociální síť Facebook.
Kategorie: Svět

Zeman má fotku s Trumpem, jeho řeč v OSN srovnal se známkováním žáků

iDNES - 3 hodiny 54 min zpět
Český prezident Miloš Zeman se v úterý večer potkal s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Snímek obou státníků sdílel ve středu odpoledne na sociálních sítích hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Trumpův úterní projev v OSN Zeman označil za „známkování neposlušných žáků“.
Kategorie: Svět

Přepadenou ženu zachránil hlasitý křik, policie po násilníkovi pátrá

iDNES - 4 hodiny 11 sek zpět
Pražská policie zveřejnila video zachycující muže, který je podle ní podezřelý z přepadení ženy u metra v Nových Butovicích. Ženě do obličeje nastříkal neznámý sprej, ale její hlasité volání o pomoc muže vyplašilo a utekl. Policie po muži pátrá.
Kategorie: Svět

Putin mě pozval do Soči, oznámil Zeman. Považuje to za vyznamenání

iDNES - 4 hodiny 4 min zpět
Ruský prezident Vladimir Putin pozval Miloše Zemana na návštěvu do Soči. Český prezident to ve středu řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN. Zeman poznamenal, že pozvání přijal, protože to považuje svým způsobem za vyznamenání.
Kategorie: Svět

Putin mě pozval do Soči, libuje si Zeman

E15.cz - 4 hodiny 9 min zpět
Ruský prezident Vladimir Putin pozval Miloše Zemana na návštěvu do Soči. Český prezident to ve středu řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN.
Kategorie: Svět
Syndikovat obsah


by Dr. Radut