Skip to Content

iDNES Olomoucký kraj

Syndikovat obsah iDNES.cz
Zprávy z Olomouce i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Olomouckého kraje.
Aktualizace: 1 hodina 6 min zpět

Jágr stále netrénuje, o jeho startu proti Prostějovu není jasno

Pá, 23/02/2018 - 19:21
O návratu hvězdného útočníka Jaromíra Jágra do sestavy hokejistů prvoligového Kladna po sobotním zranění po střetu s havířovským Markem Sikorou stále není jasno. Šestačtyřicetiletá hrající legenda s týmem Rytířů netrénuje a zůstává otazníkem, jestli se objeví v sobotním posledním duelu základní části proti Prostějovu.
Kategorie: Olomoucký kraj

Převod Androva stadionu zkomplikovaly dotace na opravu hlavní tribuny

Pá, 23/02/2018 - 17:13
Olomoučtí zastupitelé by měli už za tři týdny hlasovat o koupi fotbalového Androva stadionu. Podklady jim musejí dodat radní, kteří však na posledním zasedání nepřijali v dané věci žádné usnesení a s novináři se na toto téma více méně odmítli bavit.
Kategorie: Olomoucký kraj

Hledaného muže chytili na Prostějovsku, po D46 se řítil stoosmdesátkou

Pá, 23/02/2018 - 14:24
Cizince, na nějž je vydaný evropský zatykač, dostihla spravedlnost na Prostějovsku. Upozornil na sebe v úterý, když jel na úseku dálnice D46, kde je povolená stodesítka, rychlostí o 72 kilometrů v hodině vyšší. Zadrželi ho policisté, kteří navíc zjistili, že jede v kradeném autě.
Kategorie: Olomoucký kraj

Na D46 shořel kamion vezoucí papír, dálnice byla osm hodin uzavřená

Pá, 23/02/2018 - 12:57
Dopravní komplikace způsobil na pomezí Olomouckého a Jihomoravského kraje požár kamionu. Ten začal hořet na dálnici D46 ve čtvrtek odpoledne a místo poté zahalil hustý kouř. Dálnice ve směru na Olomouc byla více než osm hodin zcela uzavřena.
Kategorie: Olomoucký kraj

Na Prostějovsku hořela linka na balíkování slámy, škoda je skoro milion

Pá, 23/02/2018 - 12:29
Linka na výrobu balíků slámy vzplála brzy ráno v zemědělském družstvu v Brodku u Prostějova. U požáru zasahovaly čtyři hasičské jednotky z Olomouckého a Jihomoravského kraje. Událost se obešla bez zranění, škoda je ale vysoká.
Kategorie: Olomoucký kraj

Trenažér je zlej a nic neodpustí, smál se veslař Vraštil své bolesti

Pá, 23/02/2018 - 11:10
Touhu vyhrát měl Miroslav Vraštil zřetelně napsanou ve tváři, už když usedal k veslařskému trenažéru s číslem 20. Ačkoliv dlouhé roky závodí za pražskou Duklu, doma je stále v Olomouci, a tak i proto se chtěl na šampionátu v srdci Hané předvést. Hlavně ale toužil po titulu mistra republiky.
Kategorie: Olomoucký kraj

Slavil s Raškou v Grenoblu. Byl to férovej kluk, vzpomíná skokan Divila

Pá, 23/02/2018 - 11:09
Přesně před půlstoletím si skokan na lyžích Jiří Raška doletěl v Grenoblu pro zlatou medaili, první pro Československo ze zimních olympijských her. Na devátém místě tehdy skončil přerovský rodák Ladislav Divila. „Rád na to vzpomínám. Od Rašky to byl výkon jako hrom. A být devátý na olympiádě si taky cením,“ vrací se Divila ve vzpomínkách o padesát let zpět.
Kategorie: Olomoucký kraj

Přerov má hřát teplo z odpadků. Spalovna to nebude, tvrdí město i teplárna

Pá, 23/02/2018 - 05:55
Už za několik let možná budou Přerovany hřát odpadky. Konkrétně teplo, které místní teplárna vyrobí ze spalování upraveného směsného komunálního odpadu. Radnice a společnost Veolia Energie ČR už podepsali memorandum o spolupráci, na jejímž konci má být plán na konkrétní využití spalitelné části odpadu.
Kategorie: Olomoucký kraj

Volejbalistky Prostějova neuhrály proti italskému Coneglianu ani set

Čt, 22/02/2018 - 23:05
Volejbalistky Prostějovské prohrály v 5. kole Ligy mistryň doma s Coneglianem hladce 0:3. Italský tým vede bez porážky skupinu B, Hanačky jsou stále bez bodu.
Kategorie: Olomoucký kraj

Prostějov s Olomouci pojistily dvojvládí v extralize volejbalistek

Čt, 22/02/2018 - 21:12
Oba favorizované hanácké týmy Prostějov i Olomouc si v 22. kole extraligy volejbalistek připsaly vítězství 3:0 a nadále unikají soupeřkám. Prostějovské hráčky 24 hodin po zápase Ligy mistryň s italským Coneglianem zdolaly doma Liberec, olomoucké hráčky nenechaly ani set Brnu.
Kategorie: Olomoucký kraj

Rozeznít sedmitunový zvon je zážitek, při nepozornosti ale může i zabít

Čt, 22/02/2018 - 19:50
Nepříliš často slýchaný zvuk největšího zvonu dómu svatého Václava se ve středu rozezněl Olomoucí. Jedním ze šesti zvoníků, kteří ho ručně „probudili“, byl i redaktor MF DNES. Zažil hučení v hlavě navzdory klapkám na uších a kovové údery prostupující tělem i riziko smetení masou kovu při chybném kroku.
Kategorie: Olomoucký kraj

Bývalého šéfa stravování věznice Mírov viní z milionového podvodu s masem

Čt, 22/02/2018 - 17:34
Více než stovku fiktivních dodávek masa pro věznici Mírov, za které stát zaplatil více než milion, zorganizoval podle vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů bývalý vedoucí tamního stravování společně s dalším komplicem. Nyní mu hrozí až osm let vězení.
Kategorie: Olomoucký kraj

Chybělo nám štěstí v koncovkách, myslí si prostějovská Kossányiová

Čt, 22/02/2018 - 14:08
„Pantere! Pantere!“ Šestice italských fanoušků rozjela své pokřiky při prvním míči a vydrželo jim to 83 minut. Dál už nebylo potřeba. Volejbalistky týmu Imoco Conegliano, jehož znak zdobí právě černá hlava pantera, si z Prostějova udělaly kořist a vyhrály 3:0 na sety.
Kategorie: Olomoucký kraj

Soud osvobodil muže v kauze podvodu s nedokončenou solární elektrárnou

Čt, 22/02/2018 - 13:14
Krajský soud v Brně zprostil Zdeňka Dvořáka obžaloby z podílu na podvodu v případě solární elektrárny v Prostějově-Vrahovicích. Elektrárna získala licenci, přestože byla nedostavěná a nefunkční, aby byla zajištěna vyšší výkupní cena. Muž pracoval v dodavatelské firmě.
Kategorie: Olomoucký kraj

Navzdory srážkám není sníh ani voda v řekách, opět hrozí velké sucho

Čt, 22/02/2018 - 05:54
Ač se zdá, že dosavadní průběh zimy v Olomouckém kraji je v normálu a navíc i dost pršelo, experti to vidí jinak. Zásoba vody ve sněhu je podle nich kriticky malá a jestli se to nezmění, deficit podzemních vod se ještě prohloubí. Hrozí další sucho.
Kategorie: Olomoucký kraj

Olomouc vrátí část zrušených autobusů do jihovýchodní části města

St, 21/02/2018 - 18:39
Olomoucký dopravní podnik zrušil začátkem roku přes nevoli místních asi třetinu spojů mířících na okraj města do místní části Holice. Praxe však ukázala, že to nebyl ideální tah. Část svých autobusů proto Holičtí dostanou března zpět, ovšem jen v ranní a odpolední špičce.
Kategorie: Olomoucký kraj

Muž ze Šumperska nezvládal péči o smečku třinácti psů, dva uhynuli

St, 21/02/2018 - 17:51
Podezření na týrání zvířat vyšetřují kriminalisté na Šumpersku, kde muž choval v domě ve špatných podmínkách smečku psů, z nichž dva uhynuli. Zatím ale není jasné, co přesně bylo příčinou jejich smrti. Zbylé psy úřady chovateli odebraly.
Kategorie: Olomoucký kraj

Hasiči znovu museli na uhašenou skládku u Lipníku, oheň se opět rozhořel

St, 21/02/2018 - 14:13
I v noci na středu zaměstnal hasiče oheň na skládce u Lipníku nad Bečvou. Tu hasilo více než deset jednotek od pondělního večera a po celé úterý, po skončení zásahu se ovšem navzdory zahrnutí hlínou znovu rozhořela menší ohniska.
Kategorie: Olomoucký kraj

Postavit nový úřad, nebo koupit kontroverzní budovu. Olomouc řeší dilema

St, 21/02/2018 - 05:53
Nelehké rozhodnutí čeká v blízké budoucnosti olomoucký magistrát, jehož podstatná část úředníků sídlí v kritizované budově Namiro. Městská kasa totiž ze situace nemůže vyjít jako vítěz. Spíše se o hraje o to, zda bude levnější si pronajatou budovu koupit, nebo si postavit novou vlastní.
Kategorie: Olomoucký kraj


by Dr. Radut