Skip to Content

Vyškovský deník

Syndikovat obsah Denik.cz logo
Z regionu - Vyškovský deník (vyskovsky.denik.cz)
Aktualizace: 4 hodiny 56 min zpět

Šaratičtí jednají o dotacích na rozšíření školy. Už nevyhovuje

Ne, 24/09/2017 - 18:00
Šaratice - Rozšířit školu a dostavět víceúčelovou halu plánují v příštím roce v Šaraticích. „Právě jednáme o dotacích a přípravě projektové dokumentace na rozšíření základní školy. Její dnešní podoba je už nevyhovující,“ sdělil starosta Šaratic Karel Kalouda.
Kategorie: Okolí

Hovězí, vepřový, zvěřinový? V Marefách lidé ochutnali i afrodiziakální guláš

Ne, 24/09/2017 - 14:02
Marefy /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Dřevo praskající pod kotlíky, vůně masa a koření linoucí se všude okolo. Dlouhá fronta lidí i přesto, že se právě pořádně rozpršelo. „Mám rád guláš. Kdo vlastně ne? Jezdím na podobné akce často,“ říká David Kozel ze Slavkova u Brna, který právě dostal degustační misku a přemýšlí, od kterého týmu pokrm ochutná jako první. Je sobota dopoledne a bučovická místní část Marefy žije soutěží o nejlepší guláš.
Kategorie: Okolí

OBRAZEM: Jaké to je být policistou? Fyzické testy zvládli tři zájemci ze sedmi

So, 23/09/2017 - 18:00
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Prověřit si sílu i rychlost. Zvládnout kliky, angličáky, běh na jeden kilometr. Nejen to bylo úkolem sedmi zájemců, kteří využili možnosti přihlásit se k fyzickým testům na workshopu Policistou na zkoušku. Ten se konal v pátek v areálu vyškovského stadionu. 
Kategorie: Okolí

Novorozená miminka Vyškovska 38. týdne 2017

So, 23/09/2017 - 13:31
Vyškov - Novorozená miminka na Vyškovsku. Redakce Vyškovského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.
Kategorie: Okolí

Správa železnic opraví tři nejhorší nádraží Vyškovska. Spolknou desítky milionů

So, 23/09/2017 - 12:01
Vyškovsko - Stará fasáda a nevzhledné interiéry. Tak nyní vypadá horní vlakové nádraží v Křenovicích. Lidé, kteří ze stanice pravidelně jezdí, z toho radost nemají. Jednou z nich je Marie Jörková. „Na interiér už jsem si zvykla, není to vyloženě hrozné. Horší je vnějšek budovy, který by nutně potřeboval alespoň novou fasádu,“ zhodnotila žena.
Kategorie: Okolí

Děti si v zoo vyrobí i mošt. Od středy můžou na noční prohlídky dinoparku

So, 23/09/2017 - 06:00
Vyškov – Konec léta a čas sklizně oslavují ve vyškovském zooparku každoročně. I letos se tak návštěvníci můžou těšit na tradiční akci věnovanou plodům podzimu. A některé i sami zpracují. „Zájemce zapojíme do výroby moštu, pečení bramborových placek. Vyzkoušejí si i práci s cepem a mletí obilí,“ pozvala pracovnice zooparku Hana Vymazalová na Podzimní póť, která se v areálu koná v sobotu od půl třetí odpoledne.
Kategorie: Okolí

Knihkupectví znovu otevřela, finanční správa to posvětila

Pá, 22/09/2017 - 17:22
Vyškov, Slavkov u Brna – Téměř měsíc zůstala zavřená knihkupectví s papírnictvím ve Vyškově a Slavkově u Brna. Jak Deník Rovnost informoval, uzavřel je finanční úřad. Majitelé totiž neevidovali tržby v elektronickém systému, jak nařizuje zákon. Šlo o první případ uzavření prodejen kvůli elektronické evidenci tržeb v Jihomoravském kraji.
Kategorie: Okolí

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Pá, 22/09/2017 - 10:35
Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.
Kategorie: Okolí

Jazz a šrot. Umělci svaří nové sochy z odpadu

Čt, 21/09/2017 - 18:08
Blansko – Pláty kovu připomínající kostru harfy a pokroucené železné pruty. Zvědavost kolemjdoucích budí nová kovová socha.
Kategorie: Okolí

Vyškovská nadace Tři brány rozdělí další granty

Čt, 21/09/2017 - 11:59
Vyškov – Už popáté zkouší vyškovská nezisková organizace Paprsek získat peníze z projektu grantového řízení nadace Tři brány, která rozdělí peníze mezi žadatele a jejich projekty.
Kategorie: Okolí

V Bučovicích se chystají na opravu chodníků okolo hřbitova

Čt, 21/09/2017 - 09:15
Bučovice – Do dalších plánovaných oprav se chtějí co nejdřív pustit v Bučovicích. Tentokrát se zaměří na chodníky.
Kategorie: Okolí

Kiss and ride? Rodiče školáků stále hledají parkovací místa

Čt, 21/09/2017 - 05:53
Blanensko, Vyškovsko – Marek Novotný občas vyzvedává neteř u jedné ze dvou základních škol v Bučovicích. Běžnou výpomoc příbuzným popisuje jako stresovou záležitost a souhlasí s ním i řada rodičů. „Je to tragédie. Stojí tam kolony aut, lidé parkují, kde se dá, z místa se nedá vymotat,“ řekl Novotný. Připomněl, že problémy mají u dvojice škol na okraji města i řidiči autobusů.
Kategorie: Okolí

V kraji chybí máslo, lidé si vyrábí i vlastní

St, 20/09/2017 - 17:39
Jižní Morava /ANKETA/ – Kraj trápí nedostatek másla. V některých obchodech jej zákazníci neseženou vůbec, jinde za něj zaplatí i šedesát korun. Někteří lidé jeho konzumaci omezují, jiní se uchylují k výrobě vlastního.
Kategorie: Okolí

Výbuch v kasárnách: Zraněný voják je po operaci, kanceláře opět fungují

St, 20/09/2017 - 11:31
Brno, Vyškov /FOTOGALERIE/ – Noc na oční klinice brněnské fakultní nemocnice strávil voják, kterého v úterý ráno zranil výbuch ve sklepě administrativní budovy Jugo ve Velitelství výcviku - Vojenské akademii ve Vyškově. Podstoupil tam operaci oka. „Byla úspěšná, lékaři mu oko zachránili,“ informoval mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.
Kategorie: Okolí

Chtějí nové kulturní středisko. Do konce roku má být projekt

St, 20/09/2017 - 10:15
Holubice – Dodělají přes půl kilometru veřejného osvětlení a v Holubicích mají pro letošek hotovo. „Čekaly nás spíš drobné opravy. Vytvořili jsme dvě nová místa pro kontejnery, nechali jsme udělat obrubníky před školou a tři zpomalovací prahy. Nebyla totiž jiná možnost, jak řidiče zpomalit,“ uvedl místostarosta Holubic Jiří Pindryč.
Kategorie: Okolí

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

St, 20/09/2017 - 06:30
Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.
Kategorie: Okolí

Zkusil psát, teď Karel Vágner z Podomí zvládá dvě knihy současně

Út, 19/09/2017 - 18:10
Podomí - Celý život byl vášnivým čtenářem. Zhruba v pětadvaceti letech si Karel Vágner z Podomí řekl, že by mohl zkusit i psát. „Zpočátku šlo jen o krátké texty. Kamarád mi však řekl, ať se trochu rozmáchnu. A ono se to ujalo,“ usmívá se autor, který má na kontě už řadu knih. Hlavně s mysliveckou tematikou.
Kategorie: Okolí

Mobilní rozhlas v Bučovicích? Záleží, jak dopadne hlasování

Út, 19/09/2017 - 12:04
Bučovice - Upozornit na záplavy i na to, že nepůjde elektřina nebo třeba poslat pozvánku na kulturní akci. To umí aplikace Mobilní rozhlas, kterou už nějakou dobu využívají například lidé ze Slavkova u Brna. Nyní o jejím pořízení uvažují také Bučovice.
Kategorie: Okolí

Co vadí Jihomoravanům? Silnice i cena vody

Út, 19/09/2017 - 09:57
Jižní Morava - Exkluzivní průzkum deníku Rovnost zjistil, co v kraji nejvíce trápí Jihomoravany. Nejčastěji zmiňovali špatný stav silnic, sucho a ceny vodného a stočného. Naopak ocenili veřejnou dopravu.
Kategorie: Okolí

V dědických kasárnách údajně vybuchly granáty. Jeden voják zemřel

Út, 19/09/2017 - 09:55
Vyškov – Jeden mrtvý voják a další zraněný. Na místě vrtulník. Panika. Evakuace. Tak to v úterý krátce před devátou hodinou ráno vypadalo podle očitých svědků poblíž hlavní budovy v areálu Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. V místě údajně vybuchly granáty. „Všechny nás evakuovali. Jeden voják neměl šanci přežít,“ informovala Vyškovský deník Rovnost jedna z příslušnic dědické vojenské posádky
Kategorie: Okolí


by Dr. Radut