Skip to Content

Vyškovský deník

Syndikovat obsah Denik.cz logo
Z regionu - Vyškovský deník (vyskovsky.denik.cz)
Aktualizace: 5 hodin 17 min zpět

Na místě kulturního domu vyroste sad. Stromky zasadí školáci

5 hodin 30 min zpět
Bohdalice-Pavlovice – Dřív sloužila jako kulturní dům. Nyní už dělníci budovu u návsi v Bohdalicích-Pavlovicích na Vyškovsku srovnali se zemí. Jak vysvětlil starosta obce Vlastimil Rožnovský, byla už v dezolátním stavu. Místo po někdejším centru dění dlouho prázdné nezůstane.
Kategorie: Okolí

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

9 hodin 11 min zpět
Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.
Kategorie: Okolí

Vyhráli krajskou soutěž. Žáci natočili video, kde cvičili a zpívali

14 hodin 52 min zpět
Vyškov – Velkého úspěchu dosáhli žáci vyškovské školy Purkyňova. V pondělí v Brně převzali ocenění za vítězství v krajské soutěži s názvem Hejtmanův pohár. V té museli v tělocviku zdolat překážkovou dráhu na čas.
Kategorie: Okolí

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

16 hodin 55 min zpět
O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.
Kategorie: Okolí

Školám i obcím pomůžou miliony. Slavkovské bojiště rozdělí 117 milionů korun

17 hodin 22 min zpět
Blanensko, Vyškovsko – Na půdě nad obecním úřadem chtějí postavit tři byty. S pracemi za zhruba čtyři miliony korun obec čekala na dotaci Místní akční skupiny Slavkovské bojiště. Kvůli ní museli v Hruškách na Vyškovsku prodloužit i stavební povolení. Prodlevy jsou u konce. Společenství obcí, firem i jednotlivců získalo 117 milionů z Evropské unie, které rozdělí do rozvoje oblasti.
Kategorie: Okolí

Bezpečnější přecházení u školy? Semafor bude stát na jaře, slíbila radnice

Út, 21/11/2017 - 17:37
Vyškov - Mluvilo se o něm už před rokem. Zatím však na přechodu u školy semafor nestojí. V Tyršově ulici ve Vyškově se má ale objevit už na jaře. „Ještě čekáme na stavební povolení,“ konstatoval místostarosta města Břetislav Usnul.
Kategorie: Okolí

Města prozáří vánoční výzdoba. Za adventní dekorace platí až statisíce

Út, 21/11/2017 - 12:33
Blanensko, Vyškovsko - Advent se blíží a lidé z regionu si brzy užijí předvánoční atmosféru také díky jedinečné výzdobě. Nejdál jsou s přípravami v Blansku. „Výzdoba je nachystaná. Nyní se staví vánoční strom, který rozsvítíme v pátek,“ informoval jednatel tamních technických služeb Emanuel Svěrák.
Kategorie: Okolí

Opravy zastávky a chodníků v Bošovicích se protáhly. Kvůli plynové přeložce

Út, 21/11/2017 - 09:55
Bošovice - Opravu chodníků a autobusové zastávky právě dokončují v Bošovicích. Práce měli řemeslníci dokončit už na konci října, vzhledem k problémům s přeložkou plynu, kterou museli neplánovaně opravit, však rekonstrukci dokončí až v druhé polovině listopadu.
Kategorie: Okolí

Potvrzeno, na Bučovice cílí další supermarket. Lidé si nakoupí v Lidlu

Út, 21/11/2017 - 06:42
Vyškovsko, Blanensko – Větší nákup v supermarketu? V šestitisícových Bučovicích na Vyškovsku jsou lidé odkázaní pouze na Penny Market. „Jinak musíme do Brna nebo do Vyškova,“ řekla tamní obyvatelka Monika Nováková, která by ve městě nad Litavou uvítala další řetězec. Podle zjištění Deníku Rovnost se zřejmě už brzy dočká. Obchod tam po dlouhém odhodlávání konečně postaví Lidl.
Kategorie: Okolí

Nový kabát pro Jana Nepomuckého. V Kojátkách opraví památnou sochu

Po, 20/11/2017 - 17:25
Kojátky - Nejen drobným opravám křížů a menších sakrálních památek se chtějí věnovat v Kojátkách. „Plánujeme nechat zrestaurovat památkově chráněnou sochu Jana Nepomuckého. Obnovu už si zaslouží. Teď pracujeme na tom, aby se nám podařilo získat dotaci,“ přiblížil starosta Kojátek Lubomír Pukl.
Kategorie: Okolí

Hráz olšanského rybníka je opravená. Práce se chopili místní řemeslníci

Po, 20/11/2017 - 12:51
Olšany - Opravu hráze rybníka právě dokončili v Olšanech. Původní kamennou řemeslníci uložili do nového betonového základu. „Po mnoha letech působení vody už se kameny výrazně posunuly a poničil se břeh rybníka. Kvůli tomu jsme se hráz rozhodli opravit,“ vysvětlila starostka Olšan Dana Křížová.
Kategorie: Okolí

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Po, 20/11/2017 - 07:30
Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!
Kategorie: Okolí

Odstraňování billboardů zpomalují zákony i neznámí majitelé reklamních ploch

Po, 20/11/2017 - 06:52
Blanensko, Vyškovsko – Odstranění nejméně šestnácti reklamních poutačů řeší nyní jen na Blanensku a Vyškovsku pracovníci Krajského úřadu Jihomoravského kraje.
Kategorie: Okolí

Bosaně ze Tří veteránů narostl na švábenickém jevišti několikametrový nos

Ne, 19/11/2017 - 07:24
Švábenice /VIDEO/ – Jestli se ujmou Werichovy pohádky Tři veteráni, o tom členky ochotnického souboru Apollo Tučapy podle režisérky Andrey Skácelové diskutovaly několik let. Shodly se až letos v lednu. Poprvé v jejich podání před diváky ožily postavy jako krásná princezna Bosana, dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác nebo vojenský kuchař Servác na začátku listopadu. V sobotu zpříjemnily odpoledne lidem ve Švábenicích.
Kategorie: Okolí

Jako první padnou při vichřici a ničí je kůrovec. Místo smrků proto sázejí buky

So, 18/11/2017 - 18:47
Vyškovsko – Při vichřicích jsou na nich největší škody, a navíc je napadají kůrovci. Jak už Deník Rovnost informoval, na Vyškovsku v posledních dvou letech na řadě míst odumírají smrkové porosty. Proto je v letošním roce začali lesníci nahrazovat jinými, odolnějšími druhy stromů. „Konkrétně ve vojenském újezdu Březina jsme už letos vysadili 828 tisíc stromů. Z toho více než polovina jsou listnaté druhy. Nejvíce dominuje buk,“ informoval mluvčí Vojenských lesů a statků České republiky Jan Sotona.
Kategorie: Okolí

Vejce jsou nebývale drahá, do Vánoc nezlevní. Chovatelé reagují na evropské ceny

So, 18/11/2017 - 18:47
Blanensko, Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ - Deset vajec typu M stálo před měsícem v blanenské samoobsluze pětatřicet korun. Dnes tam zákazník zaplatí o dvacet korun více. A rozhodně se nejedná o výjimku. „V listopadu vejce výrazně zdražila. Teď už je cena ustálená. Do Vánoc by se už měnit neměla,“ řekla předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie Gabriela Dlouhá.
Kategorie: Okolí

Novorozená miminka Vyškovska 46. týdne 2017

So, 18/11/2017 - 15:00
Vyškov - Novorozená miminka na Vyškovsku. Redakce Vyškovského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.
Kategorie: Okolí

Školákům pomáhají při výuce roboti. U dětí rozvíjí logické myšlení

So, 18/11/2017 - 07:49
Vyškov – Jsou drobní, blikají a poslouchají rozkazy. Na Základní škole Purkyňova ve Vyškově se školáci učí s pomocí malých robotů, takzvaných Ozobotů. Žáci se díky nim zábavným způsobem seznamují se základy programování.
Kategorie: Okolí

Nové židle a klimatizace. Zmodernizují přes čtyřicet lat starý obřadní sál

Pá, 17/11/2017 - 19:22
Letonice – Na novou podobu obřadního sálu se můžou těšit lidé v Letonicích. Je starý přes čtyřicet let a zastupitelé se ho rozhodli zmodernizovat.
Kategorie: Okolí

Malovat jsem se naučila až žehličkou, přiznává rousínovská výtvarnice

Pá, 17/11/2017 - 13:22
Rousínov - Učitelka, cestovatelka, publicistka a umělkyně. Tím vším je Irena Lochmanová z Rousínova.
Kategorie: Okolí


by Dr. Radut