Skip to Content

iDNES

Syndikovat obsah iDNES.cz
Nejrychlejší zpravodajství na českém internetu, události z domova i celého světa
Aktualizace: 14 min 32 sek zpět

Zdrogovaný řidič ujížděl německým policistům, zastavil ho až zátaras

22 min 40 sek zpět
Až do Čech pronásledovali němečtí policisté minulý týden řidiče, který nezastavil při silniční kontrole. Jeho zběsilou jízdu ukončili až policisté, kteří v Nýrsku na Klatovsku vytvořili zátaras z několika vozidel. Muž měl pozitivní test na drogy.
Kategorie: Svět

Reakce Zemana na článek o roku 1968 i humbuk mě překvapily, říká Romancov

26 min 40 sek zpět
Článek na webu ruské armádní televize Zvezda o tom, že Československo by mělo být vděčné za sovětskou invazi v roce 1968, není první takovou dezinterpretací dějin. Podle politického geografa Michaela Romancova ale přesně zapadá do nového kurzu ruské kulturní politiky.
Kategorie: Svět

Okamura, Filip, Pikal a Hamáček jsou místopředsedy Sněmovny

27 min 40 sek zpět
Vojtěch Pikal od Pirátů, šéf SPD Tomio Okamura, lídr komunistů Vojtěch Filip a Jan Hamáček z ČSSD byli podle informací iDNES.cz zvoleni místopředsedy Sněmovny. Díky spolupráci ANO, SPD a KSČM, která se ukázala v minulých dnech, bylo dopředu jisté zvolení Okamury i Filipa. Pátý kandidát, předseda ODS Petr Fiala, zatím neprošel, a musí se tak konat druhé kolo volby.
Kategorie: Svět

Zeman doprovodil české podnikatele na Ural a obdržel čestný doktorát

44 min 40 sek zpět
Spolupráci českých firem s partnery z uralského a západosibiřského regionu byl věnován podnikatelský seminář, který se dnes za účasti prezidenta Miloše Zemana uskutečnil v Jekatěrinburgu. Podle ruských organizátorů byli na fórum pozváni zástupci firem z Uralského federálního okruhu, územní jednotky, která zahrnuje šest ruských oblastí a autonomních okruhů.
Kategorie: Svět

Taxikáři demonstrovali před ministerstvem dopravy kvůli Uberu

53 min 40 sek zpět
Taxikáři v pátek ráno demonstrovali před budovou ministerstva dopravy v centru Prahy. Vadí jim, že Uber a další podobné služby fungují za jiných podmínek.
Kategorie: Svět

Soud projedná stížnost údajného ruského hackera proti vydání do USA

56 min 40 sek zpět
Pražský vrchní soud projedná v pátek stížnost údajného hackera Jevgenije Nikulina proti rozhodnutí o přípustnosti jeho vydání do Spojených států. Třicetiletý Rus, kterého loni v říjnu zadržela česká policie na základě amerického zatykače, upřednostňuje extradici do vlasti. Konečné slovo bude mít ministr spravedlnosti.
Kategorie: Svět

Rusy naštvalo zneuctění maršála Koněva v Praze. Slaboši, míní poslanec

1 hodina 17 min zpět
Ruská média obšírně informují o posprejování pomníku maršála Koněva v Praze. Dílo vandalů odsoudila ruská ambasáda v Praze, k případu se vyjádřili i někteří ruští politici. „Je to dílo zbabělců,“ uvedl poslanec Vitalij Milonov.
Kategorie: Svět

Boje o Hrad se může zúčastnit devět lidí, nejvíc chyb v petici měl Zeman

1 hodina 22 min zpět
Ministerstvo vnitra v pátek ráno potvrdilo, že se prezidentských voleb může zúčasnit devět kandidátů. Při kontrole zjistilo, že nejvíc chyb ve vyplněných peticích měl současný prezident Miloš Zeman, podmínky pro registraci však splnil. Resort naopak z boje o Hrad vyřadil jedenáct kandidátů, kteří nedodali dost podpisů.
Kategorie: Svět

Architekti chtějí debatu o soše Rudoarmějce, kazí prý pohled na zámek

2 hodiny 31 min zpět
Socha Rudoarmějce ruší výhled na rezidenci Pernštejnů. Architekti, jimž svěřil Pardubický kraj přeměnu zámku, by rádi viděli na tomto místě něco jiného. Má to ale háček. Podstavec sochy se opravoval v rámci projektu Tyršových sadů a kvůli dotacím je nutné ho uchovat.
Kategorie: Svět

I muslim musí před soudem povstat, rozhodl německý ústavní soud

3 hodiny 5 min zpět
Před německým soudem musí povstat i muslim. K takovému závěru dospěl v konkrétním případu německý ústavní soud, když se zamítl zabývat stížností Keňana, který byl odsouzen k pokutě 300 eur, přibližně 7 600 korun, za své chování u soudu.
Kategorie: Svět

V Trutnově zmizela vila po továrníkovi, developer boural bez povolení

3 hodiny 21 min zpět
Už jen z fotografií si mohou obyvatelé Trutnova připomínat vilu, kterou postavil textilní průmyslník Faltis. Stavba nebyla památkově chráněná, což je podle některých občanů nepochopitelné. Na jejím místě vznikne developerský projekt.
Kategorie: Svět

U japonského pobřeží ztroskotala dřevěná bárka s rybáři z KLDR

3 hodiny 35 min zpět
U japonského pobřeží ztroskotalo osm mužů, kteří mluví korejsky a tvrdí, že jsou z KLDR. Při rybolovu prý ztratili kontrolu nad svou dřevěnou lodí. Všichni jsou naživu. S odkazem na páteční zprávy japonských médií o tom informují světové agentury.
Kategorie: Svět

Na nový křivý chodník přijede kontrola, přivede starostu i stěžovatelku

3 hodiny 46 min zpět
Na to, jestli je, nebo není v pořádku křivý chodník, který u rodinných domků postavila obec Horní Bojanovice na Břeclavsku, se přijedou podívat úředníci z hustopečské radnice. Ta by totiž mohla do sporu, na který upozornila redakce iDNES.cz, vnést jasno.
Kategorie: Svět

Psycholog potvrdil šikanu na liberecké radnici, vedení to neřeší

3 hodiny 57 min zpět
Téměř polovina zaměstnanců odboru strategického plánování a dotací libereckého magistrátu uvádí, že se v práci setkala se šikanou nebo zastrašováním. Za napjatou atmosférou stojí zřejmě jedna z vedoucích oddělení.
Kategorie: Svět

V ruských městech žijí miliony bezdomovců, přesná čísla ale nikdo nezná

9 hodin 58 min zpět
Tvrdou ruskou zimu každý rok nepřežijí stovky bezdomovců. Kolik jich přesně v největší zemi světa je, nikdo netuší. Oficiální statistiky neexistují. „S ekonomickou krizí bezdomovců každopádně přibylo,“ říká Alexandra Popovová z petrohradské charitativní organizace Nočležka.
Kategorie: Svět

Zobrazení sochy Davida se nesmí používat pro komerční účely, rozhodl soud

Čt, 23/11/2017 - 23:21
Soud v italské Florencii ve čtvrtek rozhodl, že zobrazení sochy Davida od Michelangela Buonarrotiho se nesmí bez svolení domovské galerie renesančního skvostu využívat pro komerční účely. Zákaz platí nejen v Itálii, ale i v celé Evropě.
Kategorie: Svět

Medvěd na Sibiři ukradl lovci dvě pušky, muž teď musí zaplatit pokutu

Čt, 23/11/2017 - 23:05
Pokutu v neznámé výši musí zaplatit sibiřský lovec, kterého ruské úřady potrestaly za ztrátu dvou střelných zbraní. Přišel o ně pozoruhodnou náhodou: z jeho chaloupky uprostřed zasněžené tajgy je odnesl medvěd.
Kategorie: Svět

Ve Dvoře Králové někdo zabil ženu, policie obvinila 42letého muže

Čt, 23/11/2017 - 22:42
Ze čtvrteční vraždy devětadvacetileté ženy ve Dvoře Králové nad Labem policie obvinila dvaačtyřicetiletého muže. Bezvládné tělo ženy se našlo v jednom z tamních bytů. Muže policie zadržela asi půl hodiny po útěku z domu, kde zřejmě s ženou bydlel. Hrozí mu až 18 let vězení.
Kategorie: Svět

Nová vláda s důvěrou vznikne během tří měsíců, předvídá Zeman

Čt, 23/11/2017 - 22:34
Jednání o nové vládě budou podle prezidenta Miloše Zemana trvat dva až tři měsíce. Předpokládá, že Andrej Babiš sestaví menšinový kabinet, který budou tolerovat některé politické strany. Řekl to v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov.
Kategorie: Svět

Zikmund vydává novou knihu. Je poslední, říká nestárnoucí cestovatel

Čt, 23/11/2017 - 21:20
Před 65 lety vydali cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund svou první knihu Afrika snů a skutečnosti. Teď přichází na pulty knižní vydání úspěšného filmu Století Miroslava Zikmunda doplněné novými vzpomínkami a fotografiemi.
Kategorie: Svět


by Dr. Radut