Skip to Content

E15.cz

Syndikovat obsah E15.cz
e15.cz
Aktualizace: 1 hodina 49 min zpět

Z českého pohraničí se stává dílna a skladiště Německa

2 hodiny 57 min zpět
V okolí česko-německých hranic se již staví více průmyslových hal než kolem Prahy. Do příhraničních regionů se stěhují dodavatelé automobilek i e-shopy.  
Kategorie: Svět

Vinařství Kolby opět mění majitele, cena transakce dosahuje desítek milionů

3 hodiny 27 min zpět
Po pěti letech mění vinařství Kolby vlastníka. Od společnosti Rosso Steel ho získá J&T Finance Group. 
Kategorie: Svět

Internetové firmy údajně platí o polovinu nižší daně než ostatní. Komise navrhuje globální řešení

3 hodiny 33 min zpět
Digitální společnosti platí v Evropské unii na daních méně než polovinu ve srovnání s tradičními podniky. Tvrdí to Evropská komise v návrhu zprávy, který podporuje plány na vyšší zdanění firem, jako jsou americký internetový obchod Amazon či sociální síť Facebook.
Kategorie: Svět

Putin mě pozval do Soči, libuje si Zeman

3 hodiny 52 min zpět
Ruský prezident Vladimir Putin pozval Miloše Zemana na návštěvu do Soči. Český prezident to ve středu řekl českým novinářům na tiskové konferenci v New Yorku, kde se zúčastnil všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN.
Kategorie: Svět

Petici proti unijní regulaci zbraní podepsalo 100 tisíc lidí, teď ji projedná Senát

5 hodin 2 min zpět
Kvůli petici proti unijní regulaci zbraní, kterou podle organizátorů podepsalo na 100.000 lidí, bude v Senátu veřejné slyšení. Rozhodl o tom dnes senátní výbor pro petice a lidská práva. Termín slyšení stanovil na 5. října.
Kategorie: Svět

Úřady chtějí lépe komunikovat. Výdaje na to ztrojnásobily na půl miliardy korun

6 hodin 10 min zpět
Hodnota zakázek na komunikaci z veřejného sektoru se v prvním pololetí meziročně zvýšila na více než trojnásobných 523 milionů korun.
Kategorie: Svět

Lidl spouští vlastní e-shop. Potraviny ale na internetu nabízet nebude

6 hodin 12 min zpět
Týden testování a ostrý provoz. E-shop nejvýdělečnějšího tuzemského kamenného obchodníka je na světě. V nabídce bude dvakrát týdně pouze spotřební zboží, které se o týden později objeví i v prodejnách.
Kategorie: Svět

Liglass zatím nezaplatí. Kyrgyzská strana prý porušila smlouvu

7 hodin 15 min zpět
Česká společnost Liglass Trading CZ zatím nechce zaplatit dohodnutých 37 milionů dolarů (asi 807 milionů korun) v souvislosti s plánovanou výstavbou kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu.
Kategorie: Svět

Nejsem střelec, co si na nákup půjčuje, říká investor Drahotský. Teď poradí i čtenářům E15

7 hodin 42 min zpět
Ředitel finančních trhů J&T Banky Daniel Drahotský se na českém kapitálovém trhu pohybuje od začátku devadesátých let. Má raději jednodušší instrumenty – akcie, dluhopisy, fondy i jednoduché opce. „Nemusím příliš komplikované struktury s nepřehlednou spletí rizik. Nejsem střelec, co si na nákup půjčuje. Dlužím na hypotéce, a to mi stačí,“ říká investor, který bude ode dneška radit čtenářům v nové VIP investiční poradně webu E15 Premium.
Kategorie: Svět

Poprvé za dlouhou dobu rostou všechny hlavní ekonomiky, eurozóna srovnala krok s USA

8 hodin 14 min zpět
Hospodářský růst předních světových ekonomik se synchronizuje na úrovni, jaká tu nebyla roky, ekonomika eurozóny srovnala krok s USA. Ve svém revidovaném výhledu to uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Globální ekonomika by podle OECD měla letos zrychlit růst z loňských 3,1 procenta na 3,5 procenta a v příštím roce na 3,7 procenta, což znamená nejlepší výsledek od roku 2011.
Kategorie: Svět

Modernizace železničního uzlu v Praze se odkládá. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil tendr

9 hodin 42 min zpět
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze za 3,5 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) porušila zákon o veřejných zakázkách, vyplývá z webu ÚOHS. Jeho rozhodnutí je pravomocné.
Kategorie: Svět

Česku vzrostl zahraniční dluh o 47 miliard korun, rostly i závazky bank

9 hodin 43 min zpět
Zahraniční dluh Česka stoupl ve druhém čtvrtletí letošního roku o 47,4 miliardy korun na 4,481 bilionu. Meziročně byl vyšší o 1,161 bilionu korun. Dluh Česka vůči cizině odpovídá 91,9 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnila Česká národní banka.
Kategorie: Svět

Majetkový úřad uspěl v soudním sporu s firmou spoluvlastněnou Václavem Fischerem

9 hodin 55 min zpět
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v soudním sporu s německou společností Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má většinový podíl podnikatel Václav Fischer. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ÚZSVM. Ve sporu šlo o zhruba 2,45 miliardy korun, které firma požadovala za dvě dopravní letadla Boeing 737 zadržená před 11 lety při konkurzu na Fischerův majetek. Žaloba na ÚZSVM byla soudem zamítnuta.
Kategorie: Svět

Banky v EU byly extrémně benevolentní při vymáhání dluhů, tvrdí Martin Machoň. Jeho firma z toho těží

10 hodin 28 min zpět
Banky v Evropské unii byly podle majitele firmy na vymáhání dluhů APS Martina Machoně dlouho vůči dlužníkům extrémně benevolentní. „Zaplatíte pár korun a banka vás půl roku nechá být, nemá kapacitu řešit tolik případů. My těch dopisů pošleme více, a pokud dlužník nespolupracuje, rychle vymáháme soudně,“ říká šéf firmy, jejíž nyní zhruba čtvrtmiliardový byznys se odvíjí od nákupu nesplácených bankovních půjček po celé Evropě.
Kategorie: Svět

Komentář Martina Čabana: Berňák a Babišovo dvojité závaží

10 hodin 56 min zpět
Pozoruhodným tématem předvolebního boje se stala Finanční správa. Ta se po delším váhání vrhla na kontrolu jednokorunových firemních dluhopisů. Nástroj, který se stal investičním hitem konce roku 2012, způsobil malé politické zemětřesení o čtyři roky později.
Kategorie: Svět

Hypotéky v srpnu klesly. Jejich průměrná úroková sazba se snížila na 2,01 procenta

11 hodin 19 min zpět
Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu nepatrně klesla na 2,01 procenta z červencových 2,02 procenta.
Kategorie: Svět

ING rozšíří nabídku úvěrů. Výrazná většina českých klientů ale o přechodu k jiné bance neuvažuje

11 hodin 52 min zpět
Nizozemská finanční skupina chce v Česku kvůli novým produktům najmout stovku zaměstnanců. Plánuje také hypoteční úvěry.
Kategorie: Svět

Volvo Cars investuje do své první továrny ve Spojených státech dvojnásobek peněz

12 hodin 37 min zpět
Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars se rozhodl zdvojnásobit investici do své první továrny ve Spojených státech na miliardu dolarů (téměř 22 miliard korun). Ta je nyní ve výstavbě a výrobu by měla zahájit příští rok.
Kategorie: Svět

Dohledový úřad zahájil řízení se stranou ANO kvůli Babišově knize

13 hodin 3 min zpět
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil správní řízení s hnutím ANO. Důvodem je kniha předsedy hnutí Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím, která podle úřadu nebyla náležitě označena povinnou informací o zadavateli a zpracovateli.
Kategorie: Svět

Zemřel bývalý senátor a majitel nižborské sklárny Jiří Rückl

13 hodin 10 min zpět
V nedožitých 77 letech zemřel v pondělí 11. září bývalý senátor a podnikatel Jiří Rückl, který v roce 1992 obnovil slavnou rodinnou tradici nižborských skláren. Sklárna Rückl Crystal v minulosti vyráběla mimo jiné filmové ceny Český lev.
Kategorie: Svět


by Dr. Radut