Skip to Content

Magazín

Nezávislý magazín Střípky z regionu. Poskytuje informace o dění na Prostějovsku a ve vybraných oblastech Olomoucka.

Rubriky: Černá kronika | Kultura | Očekávané | Okolí | Olomoucko | Olomoucký kraj | Prostějov | Prostějovsko | Publicistika | Reportáže | Rozhovory | Sport | Střípky | Ostatní

Pokud máte nějaké zajímavé informace z vašeho okolí, můžete se stát autory článků našeho webu. Neodmítneme ani tiskové zprávy a články regionálních institucí nebo firem.
Zájemce o přispívání na náš web prosíme, aby se na našem webu zaregistroval a požádal o práva autora článků našeho odpovědného redaktora pomocí kontaktního formuláře (redakce si vyhrazuje právo články upravit a/nebo zkrátit).
Stejný kontaktní formulář můžete použít i pro nabídku zasílání tiskových zpráv, jakékoliv návrhy, nápady a připomínky.

Po dlouhé době...

Ne, Střípky z regionu opravdu nezačínají znova vycházet. Jen bych chtěl oznámit, že od tohoto týdne budou aktuality z Olomoucké aglomerace (a ze hry Renesanční království) vycházet na mém účtu na Twitteru @paveldf (https://twitter.com/paveldf?lang=cs). Pokud si zapnete sledování, dostanete aspoň tuto moderní náhradu Střípků.

Všechno je jinak...

Bohužel musím oznámit, že z osobních a profesních důvodů do konce roku nové Hanácké střípky připravit nedokážu. Je mi to líto, ale musím dát přednost jiným aktivitám. Do budoucna nechávám dvířka otevřená, snad se situace změní a budu schopen dělat více věcí najednou. Zatím to nejde, omlouvám se...

Nadějné vyhlídky

Dovoluji si našim čtenářům oznámit, že se chystá nová verze Střípků, která by pod titulem Hanácké střípky měla začít vycházet do konce letošního roku. Poběží pod novější verzí redakčního systému Drupal a měla by být přehlednější. Přímo v návrhu webu bude zakomponována orientace na celou Olomouckou (Hanáckou) aglomeraci.

Děkuji za povzbuzení, kterého se mi dostalo od těch z vás, kteří se mi ozvali. Jen díky tomu jsem došel k názoru, že náš magazín má budoucnost. Jakmile novou verzi řádně vyladím, poskytnu vám odkaz, na němž Hanácké střípky poběží.

Hibernace Střípků z regionu

Vážení čtenáři, je vás jen pár, proto snad nezpůsobím nikomu větší bolest, když Střípky z regionu přejdou do stádia hibernace.

Svět se mění, o internetu to platí dvojnásob. Někdy je prostě potřeba udělat rázný krok. Prožili jsme volby do obecních a městských samospráv. Jejich výsledky mě bohužel nenaplňují optimismem.

Tak jako tak návštěvnost Střípků opět poklesla, konkurence je příliš a můj zdravotní stav stojí za pendrek. Jelikož ve formě komentářů přispívají jen darební spameři, byla možnost anonymních komentářů zrušena, což spolu se zablokovanou možností registrace nepůsobí jako zrovna vstřícný krok, dovoluji si vás ale upozornit, že Střípky z regionu jsou letos opět ve stádiu občanské iniciativy, příjem z reklamy stále nelze jako příliš nízký vybrat, prostě opět tu máte to blbé kuře, které hrabe zadarmo a jehož pařáty už jsou hodně unavené.

Chtěl jsem nabídnout Střípky jako věstník vznikající Hanácké aglomerace. Bohužel se ukazuje, že tato bude nejspíš opět pouze penězovodem z EU a z hlediska občanského života se nic nezlepší.

Suma sumárum mi další provoz Střípků z regionu připadá jako naprosto neefektivní. Nejsem dobrý manažer, spíš dokážu pracovat jako zaměstnanec, s pokorou musím uznat, že se mi samostatné projekty nedaří, uklidnit se a neefektivní činnosti ukončit.

Pokud s hibernací Střípků nesouhlasíte nebo máte nějaký konkrétní nápad na jejich zvelebení, napište mi prosím pomocí kontaktního formuláře nebo přímo na adresu paveldf@stripky.eu . Pokud opět nikdo nebude reagovat, Střípky skončí.

Pavel D. F. Hrubý, odpovědný redaktor

Střípky z práce Městské policie Prostějov v týdnu 41/2014

O zákazu podomní nabídky zboží a služeb nic nevíme, prodej jednotlivých kusů cigaret tzv. kusovek je zakázán, poblíž výkupny kovů ležela ocelová štětovnice, kašna neslouží k jízdě na kole, odložil plastový kryt od televize k popelnici, měly štěstí, ztracené věci byly nalezeny, číšník prodal pivo mladistvým

Lávku u Klášterního Hradiska v Olomouci čeká údržba, bude uzavřena

Pěší ani cyklisté se nedostanou přes lávku u Klášterního Hradiska. Na více než čtrnáct dní ji zcela uzavřou práce na její údržbě.

Pozvánka na koníčky v Jesenci

Máte rádi koně? Baví vás jezdecký sport? V sobotu 11. října tedy můžete vyrazit do hřebčína v Jesenci na Konicku, kde se již po patnácté odehrají tradiční jezdecké hry spojené s dnem otevřených dveří.

Delegace z Olomouckého kraje jednala na Stálém zastoupení ČR při EU

Ve středu 8. října se v Bruselu zástupci Olomouckého kraje zúčastnili pracovního setkání na Stálém zastoupení ČR při EU. Společně s odpoledním seminářem, kde byla zahraničnímu publiku představena Olomoucká aglomerace ITI, se jedná o vyvrcholení pracovního programu delegace v rámci Evropského týdne regionů a měst (Open Days 2014).

Hygienici dělají kvůli žloutence i opatření ve školách

V Přerově se v minulých dnech vyskytly další případy žloutenky. Začátkem září byla virová hepatitida typu A diagnostikována dvěma dětem, které žijí v sociální ubytovně v Tovární ulici. O tři týdny později bylo zjištěno, že žloutenkou jsou nakaženi další dva lidé z tohoto ubytovacího zařízení – konkrétně žena a dítě. Nyní krajští hygienici informovali vedení města Přerova o dalších případech či podezřeních.

Město Prostějov podepsalo smlouvu se společností MUBEA

Ve čtvrtek 9. října stvrdili svými podpisy 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil za město Prostějov a Štěpán Urbanec a Miroslav Mikula za firmu MUBEA záměr rozšířit výrobu této společnosti v Prostějově. Prodej pozemků pro výstavbu dalšího areálu schválilo na svém zasedání 23. září Zastupitelstvo města Prostějova.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut