Skip to Content

Mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice (TZ)

V neděli 26. června bude omezena doprava na Sv. Kopeček a okolí.

Olomouc a okolí letos čekají hned tři velké cyklistické akce. Kromě 3. ročníku etapového závodu Czech cycling Tour 2011 pořádá společnost TTV Sport Group, o.s., také mistrovství České a Slovenské republiky. Časovky se pojedou v Šumperku, závody s hromadným startem na Svatém Kopečku a také se chystá Velká cena v Dolanech.

První akcí bude mezinárodní mistrovství České a Slovenské republiky. První tři sady medailí rozdělí pořadatelé 23. června v Šumperku. Od 15:00 hodin budou na trati dlouhé 20,6 kilometru bojovat ženy, obě kategorie mužů jedou na trati dlouhé 38,6 kilometru se startem v 17:00 hodin. Mistrovské tituly budou obhajovat dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, mezi muži František Raboň.

Vrcholem šampionátu budou závody s hromadným startem v neděli 26. června v Olomouci na Svatém Kopečku. Na obě kategorie mužů čeká pořádná porce kilometrů. Délka okruhu z Kopečka přes Lošov, Velkou Bystřici, Bukovany a Droždín je 10,8 kilometru a cyklisté jej absolvují sedmnáctkrát, což celkem znamená úctyhodných 184,5 kilometru. Ženy pojedou okruhů osm, tedy 86,4 kilometru. Muži odstartují v 10:00 hodin, ženy o deset minut později. Nejcennější kov obhajují Sáblíková a Petr Benčík. „Tento okruh cyklisté pojedou sedmnáctkrát, takže celkem absolvují 185 kilometrů. Už podle profilu trati a převýšení to bude hodně náročné,“ tvrdí Jaroslav Vašíček, zástupce TTV Group, která mistrovství České a Slovenské republiky pořádá společně s Českým svazem cyklistiky.

„Závody budou mít špičkovou úroveň už proto, že se bude závodit o nominaci na olympijské hry v Londýně. Bude to jeden ze dvou kvalifikačních závodů. To je pro všechny cyklisty velké lákadlo,“ poznamenal Vašíček. V pelotonu naopak nebude chybět Zdeněk Štybar. Cyklokrosový mistr světa letos přešel na silnici a bude usilovat o úspěch v mistrovském závodě. Dokonce si již vyzkoušel trať v okolí Olomouce. Velice silnou sestavu představí také týmy ze Slovenska. Mezi lídry jezdeckého pole se pokusí prosadit především Peter Velíte a dobrý výkon se dá očekávat také od Petera Sagana.

Kromě cyklistů do Olomouce a Šumperka dorazí v roli čestného hosta šampionátu také Wojciech Walkiewicz, prezident Evropské cyklistické unie UEC. „Jednáme o možnosti pořádat v roce 2013 v Olomouci mistrovství Evropy. Z tohoto důvodu prezident cyklistické unie přijede zkontrolovat trať, na níž by se závody jely,“ řekl Vašíček.

Dopravní informace k neděli 26.6.2011 během Mezinárodního mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice

Dopravní uzavírka ulic pro individuální automobilovou dopravu

Uzavírka silnice a zákaz parkování platí pro celou trasu okruhu 26.6.2011 od 10:45 do 17:00 hodin.
Uzavřená trasa: Svatý Kopeček – ul. Radíkovská, Lošov – ul. Svolinského, Lošov - Fialova stezka, ul. Svolinského, Velká Bystřice - ul. Na Letné, ul. Zámečnická, Bukovany, Droždín - ul. Horní Ulehlá, ul. Vítězství, Svatý Kopeček – ul. Dvorského.

Změny v MHD během konání závodu

Z důvodu konání mezinárodního cyklistického závodu v oblasti Sv. Kopeček, Lošov, Velká Bystřice, Bukovany a  Droždín bude v neděli 26.6.2011 v době od 10:30 do 17:00 hodin upraven provoz linek 11, 15 a 111.

Linka č. 11
Linka bude vedena z Hlavního nádraží ve své trase až na výstupní zastávku Sv. Kopeček, ZOO a dále bude ihned bez vyčkávání pokračovat dle upraveného jízdního řádu ( http://www.dpmo.cz/pdf/JR_bus_11_20110626.pdf ) po trase Lošov, Velká Bystřice, Bukovany, Droždín do Samotišek, kde se napojí na svou trasu směr Hlavní nádraží.
Na objízdné trase bude linka obsluhovat zastávky v pořadí:
-      Sv. Kopeček, ZOO (výstupní zastávka bude sloužit i jako nástupní)
-      Lošov
-      Lošov, Svolinského
-      Bukovany  (u přenosného označníku na příjezdové cestě od Velké Bystřice)
-      Horní Úlehla
-      Samotišky
-      dále stávající zastávky směr Hl. nádraží
Zastávky U Lesa, Radíkov, zahrádky a Radíkov nebudou obsluhovány. Zastávky Sv. Kopeček, ZOO, Sv. Kopeček, bazilika a Droždínská zatáčka budou obsluhovány pouze v jednom směru.

Autobusová linka č. 15
Linka bude ve směru z Hlavního nádraží vedena na zastávku Droždín směr Hlavní nádraží, kde bude po otočení kolem školy ukončena a odstavována. Na zastávce Droždín směr Hl. nádraží bude probíhat výstup i nástup cestujících a autobus zde bude vyčkávat na čas odjezdu dle platného jízdního řádu.
Linkou nebudou obsluhovány zastávky:
-      Droždín směr Bukovany  (výstup na zastávce Droždín směr Hlavní nádraží)
-      Horní Úlehla  (zastávka směr Hlavní nádraží bude obsluhována linkou č. 11)
-      Bukovany  (zastávka bude obsluhována linkou č. 11 u přenosného označníku)

Autobusová linka č. 111
Linka nebude v době konání závodů provozována. To znamená, že budou vypraveny pouze 2 spoje
- s odjezdem v 8:40 ze zastávky Ladova a příjezdem 9:15 na zastávku Sv. Kopeček, ZOO
- s odjezdem v 9:30 ze zastávky Sv. Kopeček, ZOO a příjezdem v 9:59 na zastávku Foersterova
Další spoje linky 111 již nebudou vypraveny.

Možnosti parkování během konání závodu

Samotišky - Toveřská ulice
Droždín - Gagarinova ulice

Více na: www.czechcyclingtour.cz

Komentáře

Doplňující informace

Paní tisková mluvčí Mgr. Jana Urbaníková z olomouckého magistrátu doplnila informace o mezinárodním cyklistickém mistrovství takto:

Dopravní obslužnost v okolí Svatého Kopečka v průběhu závodu
- návštěvníci Zoologické zahrady, kteří přijedou v dopoledních hodinách, budou organizátory nasměrovaní na náhradní zpáteční trasu přes Samotišky do Olomouce
- odpoledním návštěvníkům Zoologické zahrady je určeno parkoviště v Toveřské ulici v Samotiškách s následným využitím městské hromadné dopravy
- pro občany Radíkova a Lošova je po dobu uzavírky zajištěný průjezd přes Posluchov
- dopravní opatření neplatí pro vozidla Integrovaného záchranného systému

Pavel D. F. Hrubý
odpovědný redaktor Střípků z regionustory | by Dr. Radut