Skip to Content

Nové logo a zaměření internetového magazínu Střípky z regionu

Možná jste si všimli, že se na našem magazínu začaly objevovat články z Přerova. Připadlo mi totiž logické, aby sloužil všem třem městům (a jejich regionům) olomoucké aglomerace. Dnešním dnem bude tomuto záměru odpovídat i nové logo magazínu Střípky z regionu.

K tomuto počinu mě jistým způsobem nasměrovala iniciativa primátorů Olomouce, Přerova a Prostějova, kterou vyjádřili při návštěvě premiéra ČR pana Jiřího Rusnoka v našem kraji. Snahou našich tří měst by mělo být společné usilování o prestižní pozici v rámci aglomerací Evropské unie - příslušný článek zde najdete na této adrese.

Naše nové logo už není rozbitým zrcadlem, pokusil jsem se třemi kroužky spojenými duhovými čarami vyjádřit sounáležitost měst Olomouce, Prostějova a Přerova. Přitom logo víceméně odpovídá poloze našich měst na mapě - horní kroužek Olomouce je poněkud větší, což odpovídá vedoucímu postavení krajského města.

Já samozřejmě netuším, jakým způsobem se bude navržená aglomerace vyvíjet. Jestli půjde jen o penězovod nebo zda se uskuteční propojení tří hanáckých měst i po občanské stránce. Osobně bych tomuto dění přál, protože soudím, že peníze nikdy neměly být až na prvním místě našeho uvažování.

Střípky z regionu by měly i nadále zůstat nezávislým magazínem, budeme ovšem podporovat dosavadní přebírání tiskových zpráv z krajských, městských a dalších institucí celého středomoravského regionu. Tím bychom mohli olomoucké aglomeraci nabídnout ucelený prostor pro informování občanů.

Má to ale jeden háček. Nebo dva. Můj nedobrý zdravotní stav jako jediného redaktora Střípků je příliš velkým handicapem. Abychom mohli skutečně odpovědně informovat občany, potřebovali bychom se profesionalizovat. Náklady na vydávaní Střípků jsou totiž stále větší než jakýkoliv ekonomický přínos (v současnosti prakticky jen z reklamy na stránkách magazínu). No uvidíme. Zkusíme zatím pokračovat v současné omezené redakci a budeme doufat, že první internetový magazín nově vznikající aglomerace získá své čtenáře i mecenáše.

Flattr this

Komentáře

Konečná úprava loga

Protože se mi původní logo nakreslené přímo na danou velikost nelíbilo, překreslil jsem ho ve větším formátu a potom pro různá použití patřičně zmenšil. Zdá se mi vyhlazenější a čistší. Nejsem ale žádný skvělý grafik, tak mi tyto dodatečné úpravy prosím odpusťte.

Pavel D. F. Hrubý
odpovědný redaktor Střípků z regionustory | by Dr. Radut