Skip to Content

Do nové sezony míří město Olomouc s novými nabídkami

Do další turistické sezony vstupuje město Olomouc a s ním i desítky subjektů, které se na výsledné podobě nabídky města podílejí. V posledních letech zájem českých i zahraničních turistů o naše město roste. „V takové situaci je mimořádně důležité ty, kteří sem přijedou, zaujmout a dále tak budovat značku a dobré jméno Olomouce ve světě cestovního ruchu,“ konstatoval náměstek primátora Jan Holpuch.

Novinky v turistické sezoně 2014 byly také hlavním tématem odborného semináře, který se uskutečnil v pátek 16. května na olomoucké radnici. Den poté, tedy v sobotu 17. května, sezona oficiálně vypukne, a to prostřednictvím zajímavě pojaté akce Staňte se na jeden den turistou ve vlastním městě. Olomoučané dostanou možnost vyzkoušet si zdarma různé atraktivní nabídky svého města. A jaké jsou tedy novinky, které mají zpestřit letošní sezonu?

Víte, kde je dům U Zeleného věnce, U Bílé růže, nebo třeba U Zlaté štiky? Od 17. května se to zájemci dozvědí každou první sobotu v měsíci v rámci komentované Prohlídky po domovních znameních s průvodcem. Další novou možností je zapůjčit si audioprůvodce po radnici (v české, německé a anglické verzi), se kterým si ve svém vlastním tempu mohou lidé projít tři expozice, umístěné přímo v historické budově radnice. Audioprůvodce navazuje již na zaběhnutého staršího kolegu audioprůvodce po městě, který je hojně využíván hlavně zahraničními návštěvníky. Další zajímavostí, které informační centrum kromě prohlídek a audioprůvodce chystá, je otevření úschovny kol a zavazadel v podloubí radnice, která bude sloužit jak pro turisty, tak pro samotné Olomoučany.

Kromě této nabídky město Olomouc na letní sezónu vydá reedici letáku o poutním místě Svatý Kopeček či nový materiál o atraktivitách měst Olomouc a Kroměříž, připravovaným společně s Arcidiecézním muzeem Olomouc a městem Kroměříž. Materiál by měl upoutat na pojící prvky obou měst - UNESCO památky, provázanost historie či na produkt Duchovní osa Moravy D.O.M., který umožňuje zvýhodněný vstup na jednu vstupenku do tří zapojených subjektů - Arcibiskupského paláce, Arcidiecézního muzea v Olomouci a  Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Cena společné vstupenky se pohybuje od 100 Kč.

Nabídku města na sezonu doplňují a rozšiřují soukromé subjekty cestovního ruchu, které na léto 2014 připravily například projížďky na koloběžkách se základnou na Svatém Kopečku, nordic walking rovněž po památkách Svatého Kopečka, projížďky motorovým člunem po řece Moravě určené mimo jiné i pro handicapované či seniory, prohlídky varhan v dómu sv. Václava, vydání nové cyklomapy po olomouckých pevnostech či otevření nové velké horolezecké stěny v Olomouci – Chválkovicích.

Kromě těchto aktivit bude opět Olomouc po dobu letního období brázdit turistický vláček, zpřístupněny budou významné olomoucké kostely včetně baziliky minor na Svatém Kopečku s průvodcovskou službou. V letním období bude otevřena zájemcům Galerie Primavesi v prostorách jedinečné secesní vily.

Jednou z hlavních akcí letní turistické sezóny bude 2. ročník Olomouckých barokních slavností, který navazuje na úspěšný předchozí ročník. „První ročník jednoznačně ukázal, že baroko je pro Olomouc skutečně velké téma a že lidé mají o tento druh festivalu eminentní zájem. Proto jsme se letos rozhodli festival podstatně rozšířit,“ uvedl náměstek Jan Holpuch. Vzhledem k velkému zájmu o představení se akce bude konat celý měsíc, a to od 27. června do 20. července. Úryvky barokních oper si návštěvníci budou moci vychutnat opět v atriu Jezuitského konviktu každý večer, vždy od 19.30. Vstupné bude 150 Kč, součástí vstupenky je opět padesátiprocentní sleva na vstupné do Arcidiecézního muzea, Muzea moderního umění či Arcibiskupského paláce. Slevu bude možné uplatnit až do 31. července 2014.

Komentáře

Prohlídky

Ty komentované prohlídky po městě jsou skvělí nápad! Škoda, že jen v sobotu.. osobně mám soboty pracovní, takže bych bral třeba neděli :)story | by Dr. Radut