Skip to Content

Den pro seniory v Kroměříži poradí, co se zdravím a volným časem. Zájemci naplnili kapacitu

Na výstavišti Floria v Kroměříži se ve čtvrtek 18. září koná první ročník akce „Senioři se loučí s létem na výstavišti Floria“. Program přinese přednášky, poradenský a zdravotnický blok (včetně měření krevního tlaku, glykémie atd.) a módní přehlídku, k tanci a poslechu zahraje dechová hudba.

„Impulzem k uspořádání bylo naše zjištění, že senioři často nevědí, na jaké sociální služby či dávky mají nárok. Právě to se dozvědí na přednáškách od pozvaných odborníků,“ uvádí za pořadatele MUDr. Jarmila Číhalová, radní města Kroměříž.

Zahájení „dne seniorů“, jehož kapacita 250 návštěvníků je již nyní naplněna, obstará nejmladší generace – vystoupí děti z Dětského domova v Kroměříži. První blok přednášek, který následuje, se zaměří na sociální problematiku a bezpečnost. Senioři se dozvědí, co nabízejí terénní sociální služby, jak se bránit tzv. šmejdům či jaké jim hrozí úrazy. Manažerka výstaviště Miroslava Ševčíková upřesňuje: „Přednášek bude během dne celkem patnáct, zhostí se jich odborníci z našeho regionu.“

Druhý blok přednášek, následující po obědě, se zaměří na volný čas seniorů. Řečníci pohovoří o kroužcích pro seniory, možnostech cvičení, cestování nebo univerzitě třetího věku. Dále přijde čas na módní přehlídku, na kterou navážou přednášky Péče o pokožku, Kosmetika, Péče o vlasy. Závěr bude patřit tanci a dechové hudbě. To vše v moderních prostorech výstaviště Floria.

Den seniorů v Kroměříži je plánován spíše jako přátelské, nikoli masové setkání. „Proto i když máme vyprodáno, neuvažujeme o navýšení kapacity. Poté vyhodnotíme, jak se celá koncepce dne osvědčila. Akci bychom rádi příští rok zopakovali,“ uzavírá radní Číhalová.

Senioři se loučí s létem na výstavišti Floria
Kdy: 18. září 2014 od 10:00 do 17:00 hod.
Kde: Výstaviště Kroměříž
Za kolik: 30 Kč

Adéla Novákovástory | by Dr. Radut