Skip to Content

Svatováclavské slavnosti uctí Karla Kryla a představí lokální umělce

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kromě bohatého hudebního programu na hlavním pódiu proběhne na akci také vystoupení lokálních umělců, kteří se představí v rozsáhlých zahradách výstaviště.

Celý program slavností je věnován poctě Karlu Krylovi, rodákovi z Kroměříže, jehož nedožité 70. narozeniny si letos připomínáme. „Kryla poslouchám od svých dvanácti let, jeho hudba mne hodně ovlivnila. Jedna z prvních věcí, kterou jsem se na kytaru naučil, byla právě Krylova Bratříčku, zavírej vrátka a jsem moc rád, že budu mít příležitost si tohoto jedinečného písničkáře, navíc v jeho rodném městě, společně s návštěvníky připomenout,“ přibližuje jeden z vystupujících Jan Dolník.

Mezi desítku převážně lokálních interpretů se zařadí například Pavel Helan, finalista Česko-slovensko má talent z roku 2013, mladá jazzová kapela Duo Café a také Triangl band, skupina složená z romských umělců. V průběhu Svatováclavských slavností se mohou návštěvníci těšit na zajímavé doprovodné aktivity, například let v ukotveném balonu, minikurz pivní degustace či netradiční simulátor dojení krávy. Nejen dámy pak jistě ocení zpestření v podobě pivních koktejlů a mnohých gastronomických specialit.

Na kroměřížském výstavišti nebudou chybět speciality z produkce pivovarů Litovel, Zubr a Holba a téměř desítky minipivovarů. „Hlavním lákadlem Svatováclavských slavností je odhalení zcela nového piva z produkce pivovaru Zubr. Jde o čtyřikrát chmelený speciál s názvem Grand, inspirovaný nalezenou historickou recepturou z pera prvorepublikového sládka,“ říká Miroslava Ševčíková, manažerka výstaviště.

Svatováclavské slavnosti
Kdy: 27. září 2014 od 10:00 do 22:00 hod.
Kde: Výstaviště Kroměříž
Za kolik: 150 Kč na místě
Více informací: www.svatovaclavskeslavnosti.cz
Událost na Facebooku: Svatováclavské slavnosti v Kroměřížistory | by Dr. Radut