Skip to Content

Prorektorka pro zahraničí jednala v Bruselu

Ivana Oborná, prorektorka pro zahraničí Univerzity Palackého v Olomouci, se v pondělí 6. října v rámci své pracovní návštěvy Bruselu setkala s významnými představiteli Evropského parlamentu či Stálého zastoupení ČR při EU. Pracovní program připravilo v rámci Evropského týdne regionů a měst (Open Days 2014) sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při EU.

Nabitý pondělní program byl zahájen schůzkou s Regine Kramer ze Shromáždění evropských regionů (AER). AER je nejsilnějším sdružením regionů v Bruselu a členem této významné sítě je i Olomoucký kraj. Program pokračoval návštěvou Stálého zastoupení ČR při EU, prorektorka byla přijata u velvyslance Jakuba Dürra a potkala se rovněž s Evou Kafkovou, která má na starosti agendu vzdělávání, kultury či sportu. Řeč byla zejména o zahraničních aktivitách univerzity či o nastavení programu Erasmus+ a konkrétních zkušenostech Univerzity Palackého.

Na odpolední část programu připravilo sdružení OK4EU schůzku s europoslankyní Olgou Sehnalovou a zástupci kanceláře europoslance Luďka Niedermayera. Diskuze se točila okolo poskytování odborných expertíz či o možnostech zahraničních stáží studentů v Evropském parlamentu. Následovalo setkání s vedoucí katedry slavistiky bruselské university ULB Petrou James Křivánkovou a Adélou Jelínkovou. Tématem jednání byla spolupráce na společných výukových programech či Letní škola slovanských studií v Olomouci.

Pracovní cesta Ivany Oborné v Bruselu vrcholí v úterý 7. října, kdy v rámci Open Days 2014 přednese na semináři o inteligentní specializaci ve zdravotní péči příspěvek na téma telemedicíny a jejího využití ve zdravotnictví. Na závěr dne je naplánována také návštěva sídla Zastoupení Olomouckého kraje při EU a setkání s delegací z Olomouckého kraje.

Štěpán Krajča, Brusel
Foto: Michaela Vráželovástory | by Dr. Radut