Skip to Content

Pivo Gustav 13° je výrobkem Olomouckého kraje

Pivovar Litovel slaví další úspěch. Jeho polotmavý speciál Gustav 13° se od 3. října 2014 pyšní značkou „Výrobek Olomouckého kraje“. Ocenění, které desátým rokem uděluje Agrární komora Olomouckého kraje, si tentokrát odneslo osmnáct výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

„Nefiltrovaný speciál Gustav 13° vychází ze staré receptury podpořené dvourmutovou dekokční přípravou mladiny a dlouhým dozráváním v tancích,“ představuje oceněný mok Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel. Gustavovu prvotřídnost shledala i osmičlenná odborná hodnotitelská komise, kterou vedl RNDr. Jindřich Smička, ředitel inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Olomouci. „Hodnotili jsme vzhled, chuť, kvalitu a složení výrobků, důležitým kritériem byla také originalita a vysoký podíl ruční práce,“ vysvětluje Smička.

Zájem o značku „Výrobek Olomouckého kraje“ dokazuje počet přihlášených produktů. Jen letos se do soutěže přihlásilo osmdesát jedna aspirantů. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 3. října, a to na výstavišti Flora Olomouc při příležitosti podzimní výstavy Flora a festivalu gastronomie a nápojů OLIMA.

Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořila. Vítězné produkty získaly logo, které mohou používat na svých obalech. „Tvoří jej kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku doplněná konkrétním rokem, v němž byl výrobek oceněn,“ uzavírá RNDr. Smička.story | by Dr. Radut