Skip to Content

Město Prostějov podepsalo smlouvu se společností MUBEA

Ve čtvrtek 9. října stvrdili svými podpisy 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil za město Prostějov a Štěpán Urbanec a Miroslav Mikula za firmu MUBEA záměr rozšířit výrobu této společnosti v Prostějově. Prodej pozemků pro výstavbu dalšího areálu schválilo na svém zasedání 23. září Zastupitelstvo města Prostějova.

Na pozemcích o výměře 57.171 m2 a o výměře 15.700 m2 hodlá společnost MUBEA zásadním způsobem rozšířit své investice v Prostějově a vytvořit zde výrobní centrum světového významu.

„К současným 932 zaměstnancům přibude dalších pět set. Začátek výstavby nového výrobního areálu je v plánu během roku 2015 a uvedení do provozu se předpokládá v průběhu roku 2017," shrnul 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Společnost MUBEA patří k celosvětovým leaderům v oblasti odlehčených konstrukcí pro automobily, jméno společnosti je synonymem pro špičkovou kvalitu a mezi její zákazníky patří všichni významní světoví výrobci automobilů.

Společnost MUBEA má po světě 28 závodů a po realizaci investice bude Prostějov největším celosvětovým závodem s výzkumným a vývojovým pracovištěm. V současné době má Mubea v Prostějově ve stipendijním programu 89 učňů a středoškolských studentů a v rámci spolupráce s univerzitami 8 vysokoškolských studentů.

Význam společnosti nejen pro Prostějov, ale i pro celý region, ocenil při své červencové návštěvě také premiér České republiky Bohuslav Sobotka.

„Je to pro nás velmi dobrá zpráva, že se firma rozhodla rozšířit svou výrobu právě v našem městě, protože zde působí už 15 let, navíc jde o společnost stabilní, která skutečně významně ovlivňuje a do budoucna ještě bude ovlivňovat zaměstnanost na Prostějovsku," uzavřel Pospíšil.

Mgr. Jana Gáborová, mluvčí Magistrátu města Prostějovastory | by Dr. Radut