Skip to Content

Hygienici dělají kvůli žloutence i opatření ve školách

V Přerově se v minulých dnech vyskytly další případy žloutenky. Začátkem září byla virová hepatitida typu A diagnostikována dvěma dětem, které žijí v sociální ubytovně v Tovární ulici. O tři týdny později bylo zjištěno, že žloutenkou jsou nakaženi další dva lidé z tohoto ubytovacího zařízení – konkrétně žena a dítě. Nyní krajští hygienici informovali vedení města Přerova o dalších případech či podezřeních.

„Jeden případ potvrzené žloutenky je u žáka, který navštěvuje Základní školu Želatovská. Jedno vážné podezření na hepatitidu typu A je u osoby, která pobývá v sociální ubytovně v Dluhonské ulici. Pod dozorem hygieniků jsou dospělí a také děti z přerovských škol, které byly v kontaktu s nakaženými,“ uvedl náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín. Ředitelé dotčených škol budou informovat děti i rodiče o protiepidemických opatřeních, které budou na škole zavedeny. „Apelujeme také na ostatní Přerovany, aby dbali zvýšené opatrnosti a důsledně dodržovali desinfekci rukou,“ zdůraznila vedoucí odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová.

Rovněž v ubytovnách, kde byla potvrzena žloutenka, byla zavedena nutná opatření – zvýšený úklid a desinfekce společných prostor, umístění desinfekčních prostředků na mytí rukou, včetně jednorázových papírových ručníků.story | by Dr. Radut