Skip to Content

ELEKTROWIN

(web)

Vysloužilé spotřebiče lze zdarma a bez nákupu odevzdat ve všech prodejnách Expert Elektro

Starého mixéru, fénu nebo rychlovarné konvice se lze v Olomouckém kraji zbavit opět o něco snáze. Obyvatelé Olomouce, Prostějova a Šumperku nyní získali možnost zdarma odevzdat vysloužilý elektrospotřebič v místní prodejně Expert Elektro. Přitom nemusí vůbec nic nakoupit. Expert Elektro jako první síť elektroprodejen v České republice ve všech svých prodejnách umístila nádoby na zpětný odběr elektroodpadu.

Více než 400 000 korun čerpaly loni obce Olomouckého kraje z Motivačního programu ELEKTROWIN

Celkem 430 456 korun obdržely v roce 2013 obce Olomouckého kraje z Motivačního programu ELEKTROWIN na podporu zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů a zabezpečení sběrných míst. Tuto částku si rozdělilo celkem 18 měst a obcí. V rámci celorepublikového srovnání skončil Olomoucký kraj na šestém místě. Nejvíc finančních prostředků získala obec Přáslavice.

Obyvatelé Mohelnice umí sbírat elektroodpad

Že si lidé v Olomouckém kraji váží životního prostředí, dokazují obyvatelé Mohelnice, kteří než aby vyhodili svého vysloužilého elektrického pomocníka do směsného odpadu, neváhají udělat pár kroků navíc a odnesou ho k recyklaci. Také proto se v loňském roce ocitli v první desítce nejaktivnějších sběračů vysloužilého elektra v celé České republice v kategorii obcí od 5 do 20 000 obyvatel.

Obyvatelé Olomouckého kraje vloni odevzdali přes 1385 tun vyřazené bílé techniky

2,1 kg vysloužilých elektrozařízení odevzdal vloni kolektivnímu systému ELEKTROWIN každý obyvatel Olomouckého kraje. Ve srovnání s ostatními regiony se tak kraj umístil na desátém místě. První příčka patří občanům Plzeňského kraje, kteří zrecyklovali téměř 3,5 kilogramu na osobu. Na druhém konci žebříčku se umístil Ústecký kraj. Jeho obyvatelé odevzdali k recyklaci průměrně 1,6 kilogramu. Kolektivní systém ELEKTROWIN na Olomoucku vysbíral celkem 1385 tun elektroodpadu, čímž ušetřil přes 8 milionů kWh elektřiny. Největší podíl sesbíraného elektroodpadu již tradičně tvoří chladící zařízení. Češi jsou v jejich recyklaci dokonce pátí nejlepší v Evropě. Nezisková společnost ELEKTROWIN vloni po celé republice vysbírala celkem 25 448 tun elektroodpadu, což je více než 1,3 milionu kusů.

Do projektu Ukliďme si svět se na Olomoucku hlásí rekordní množství škol

Čtvrtý ročník projektu „Ukliďme si svět“ předpovídá historicky nejvyšší účast. Do aktuálního ročníku tohoto ekologického projektu je na Olomoucku zapojeno již 60 základních a středních škol. V porovnání s ostatními kraji vede Moravskoslezský kraj, jenž přihlásil více než 90 škol. Zájem vzdělat žáky v oblasti zpětného odběru vyřazených elektrospotřebičů tak mezi zástupci jednotlivých škol významně narůstá. Soutěž organizuje kolektivní systém ELEKTROWIN pro všechny základní a střední školy v republice.

Na Rýmařovsku řádil Putující kontejner

Přijede, vysbírá a zase odjede. Tak by se dalo charakterizovat konání Putujícího kontejneru kolektivního systému ELEKTROWIN. Ten jenom za uplynulý rok na Rýmařovsku pohltil a ekologicky zrecykloval přes 13 tun elektroodpadu. Během svého působení navštívil 12 obcí a pokaždé pomohl lidem, kteří nemají ve své obci sběrný dvůr, s recyklací. Obce v Olomouckém kraji Putující kontejner navštíví i v letošním roce.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut