Skip to Content

Zábřeh

Město severně od Olomouce (web, mapa)

Výluky na železnici 15.9. - 21.9.2014

Zábřeh na Moravě - Šumperk, Ruda nad Moravou - Bludov, Bludov - Šumperk

Výluky na železnici 2.6. - 8.6.2014

Zábřeh na Moravě - Postřelmov, Olomouc hlavní nádraží - Štěpánov.

Mezi Olomoucí a Prostějovem bude jezdit více vlaků

S platností nových jízdních řádů od 15. prosince tohoto roku začne na železniční trati 301 v úseku mezi Olomoucí a Prostějovem jezdit více vlaků. Olomouckému kraji se podařilo rozšířit nabídku pro cestující o čtyři ranní a čtyři odpolední spoje.

Výluky na železnici 19.8. - 25.8.2013

Zábřeh na Moravě - Bludov, Bludov - Ruda nad Moravou, Hrubá Voda - Bruntál, Hrubá Voda - Valšov.

KIDSOK prosadil na ministerstvu dopravy zastavení vlaků Ex, doba jízdy ze Šumperska a Jesenicka do Prahy se v roce 2014 podstatně zkrátí.

Expresní vlaky spojující východní kraje České republiky s Prahou budou od příštího jízdního řádu zastavovat v Zábřehu. Koordinátorovi Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) se o tom podařilo přesvědčit ministerstvo dopravy. „O toto opatření jsme usilovali dlouhodobě. Cestujícím ze Šumperska a Jesenicka se zkrátí jízda do Prahy zhruba o 30 minut,“ konstatoval ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.

Střípky z kraje 31.5.2012

Pan Smetana byl z vězení propuštěn, ale brzy se tam možná vrátí, v Zábřehu byla málem vyhlášena na město exekuce, Jeseník a Šumperk budou používat elektronické systémy pro veřejné zakázky, tramvaje na Šantovku možná nebudou včas, odvážný občan pomohl dopadnout zlodějku v Jeseníku.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut