Skip to Content

Olomoucký kraj

Události z Olomouckého kraje (mimo Prostějovsko), dění na Krajském úřadu (web).

Delegace z Olomouckého kraje jednala na Stálém zastoupení ČR při EU

Ve středu 8. října se v Bruselu zástupci Olomouckého kraje zúčastnili pracovního setkání na Stálém zastoupení ČR při EU. Společně s odpoledním seminářem, kde byla zahraničnímu publiku představena Olomoucká aglomerace ITI, se jedná o vyvrcholení pracovního programu delegace v rámci Evropského týdne regionů a měst (Open Days 2014).

Hygienici dělají kvůli žloutence i opatření ve školách

V Přerově se v minulých dnech vyskytly další případy žloutenky. Začátkem září byla virová hepatitida typu A diagnostikována dvěma dětem, které žijí v sociální ubytovně v Tovární ulici. O tři týdny později bylo zjištěno, že žloutenkou jsou nakaženi další dva lidé z tohoto ubytovacího zařízení – konkrétně žena a dítě. Nyní krajští hygienici informovali vedení města Přerova o dalších případech či podezřeních.

Pivo Gustav 13° je výrobkem Olomouckého kraje

Pivovar Litovel slaví další úspěch. Jeho polotmavý speciál Gustav 13° se od 3. října 2014 pyšní značkou „Výrobek Olomouckého kraje“. Ocenění, které desátým rokem uděluje Agrární komora Olomouckého kraje, si tentokrát odneslo osmnáct výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

Olomoucký kraj se zúčastnil Evropského týdne regionů a měst 2014

Ve dnech 6.9. října se v Bruselu koná Evropský týden regionů a měst neboli Open Days 2014.

Uzavírka ulic Velkomoravská a Lipenská v Olomouci

Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí 12. října od 13:00 hod. opravu povrchu vozovky na ulicích Velkomoravská a Lipenská v Olomouci. Oprava potrvá tři týdny do 4. listopadu a bude probíhat za úplné uzavírky silničního provozu s výjimkou městské autobusové dopravy, které bude umožněn průjezd stavbou.

Prorektorka pro zahraničí jednala v Bruselu

Ivana Oborná, prorektorka pro zahraničí Univerzity Palackého v Olomouci, se v pondělí 6. října v rámci své pracovní návštěvy Bruselu setkala s významnými představiteli Evropského parlamentu či Stálého zastoupení ČR při EU. Pracovní program připravilo v rámci Evropského týdne regionů a měst (Open Days 2014) sdružení OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při EU.

Školy budou soutěžit na téma veřejné dopravy

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje připravil na podzim soutěž pro základní školy. Záštitu nad ní převzal 1. náměstek hejtmana Alois Mačák a jejím tématem bude veřejná doprava.

Free Litovel Bobr Cup 2014 přichází. Slibuje adrenalin i výjimečné pivo

V sobotu 4.10. bude litovelská loděnice patřit Free Litovel Bobr Cupu. Jedná se o jubilejní 20. ročník tříčlenných outdoorových štafet, závod je inspirován slavným rakouským Dolomitenmannem. Proudem poteče speciální světlý ležák Litovel Bobr.

Vyhlášení výsledků soutěže České pivo 2014

Kompletní výsledky soutěže České pivo 2014, Zubr Gold zvítězil v soutěži České pivo, úspěch zaznamenal celý holding PMS, Pivovar Litovel opět bodoval v prestižní soutěži České pivo 2014, o Pivovaru Litovel, o soutěži České pivo.

Střední Morava – křižovatka dopravních a ekonomických zájmů

Stav dopravní infrastruktury na střední a východní Moravě a její nedostatečné propojení se sousedními regiony je překážkou udržitelného rozvoje regionu. Tato situace je základním impulsem pro konání již IV. ročníku mezinárodní konference, kterou pořádá „Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě“ ve čtvrtek 25. září 2014 ve Společenském domě v Luhačovicích.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut