Skip to Content

Okolí

Události z okolí sledovaných regionů (mimo Olomoucký kraj).

Rozšířený sortiment a nové odrůdy, to vše nabídne výstava PODZIM 2014

Na kroměřížském výstavišti se od čtvrtka do neděle 9.12. října uskuteční 6. ročník výstavy Floria PODZIM. Vedle nevšední Mezinárodní výstavy bonsají a japonských kamenů suiseki nabídne Český zahrádkářský svaz rozšířený výběr ovocných stromů a netradičního ovoce.

Svatováclavské slavnosti v Kroměříži o víkendu přilákaly tisíce lidí

V areálu výstaviště v Kroměříži se v sobotu 27. srpna uskutečnil první ročník Svatováclavských slavností. Krásné počasí, známá jména české hudební scény a pivní novinky – to byly hlavní důvody hojné účasti.

Výstava Floria PODZIM 2014 chystá mezinárodní událost

Na kroměřížském výstavišti se od čtvrtka do neděle 9. – 12. října uskuteční 6. ročník výstavy Floria PODZIM. Vedle tradičního prodeje ovocných stromků nabídne výstaviště mezinárodní expozici bonsají, kamenů suiseki, drobného domácího zvířectva a dále výstavu Českého zahrádkářského svazu.

Svatováclavské slavnosti uctí Karla Kryla a představí lokální umělce

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kromě bohatého hudebního programu na hlavním pódiu proběhne na akci také vystoupení lokálních umělců, kteří se představí v rozsáhlých zahradách výstaviště.

Den pro seniory v Kroměříži poradí, co se zdravím a volným časem. Zájemci naplnili kapacitu

Na výstavišti Floria v Kroměříži se ve čtvrtek 18. září koná první ročník akce „Senioři se loučí s létem na výstavišti Floria“. Program přinese přednášky, poradenský a zdravotnický blok (včetně měření krevního tlaku, glykémie atd.) a módní přehlídku, k tanci a poslechu zahraje dechová hudba.

Svatováclavské slavnosti lákají na rodinný program a skvělé pivo

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kroměřížská akce je výjimečná svým pojetím a rozsahem. Uskuteční se v moderním areálu výstaviště za účasti dvanácti pivovarů a s bohatým doprovodným kulturním a gastronomickým programem, který zahrnuje i křest zbrusu nového piva Zubr.

Floria Léto 2014 představí lilie i jiřinky

Po velmi úspěšné jarní části přichází na řadu výstava Floria Léto 2014, která nabídne návštěvníkům tradičně široký sortiment letních květin. Výstavní hala bude věnována unikátní expozici nazvané „Kouzelná říše květin“.

Výluky na železnici 7.7. - 13.7.2014

Otrokovice - Tlumačov

Výluky na železnici 30.6. - 6.7.2014

Hranice na Moravě - Vsetín, Otrokovice - Tlumačov

Tradiční Týden čtení dětem v České republice zahájí spisovatelka Ester Stará, zpěvačka Sabina Křováková a herec Lukáš Hejlík

Slavnostní zahájení 4. ročníku Týdne čtení dětem těsně před koncem května odstartuje týdenní svátek dětí a literatury, v jehož rámci se od 1. do 7. června uskuteční řada pozoruhodných akcí. Dětem ve dvou představeních, pro 1. stupeň ZŠ a pro 2. stupeň ZŠ, zazpívá vítězka pěvecké soutěže Superstar 2013, Sabina Křováková. Číst ze své knihy a pokládat záludné otázky bude známá spisovatelka dětských knih Ester Stará.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut