Skip to Content

Povodí Moravy

PM dokončilo těžbu sedimentů z řeky Hloučely

V Mostkovicích byla dokončena těžba sedimentů z řeky Hloučely pod vodním dílem Plumlov. Práce byly rozděleny na dvě etapy.

Olomoucký kraj a obce v okolí Plumlovské přehrady finančně podpoří provoz srážedel fosforu

Částkou převyšující půl milionu korun přispěje Olomoucký kraj a obce v okolí Plumlovské přehrady ke zlepšení kvality vody v této turisticky oblíbené vodní nádrži.

Povodí Moravy jednalo se starosty o omezení eutrofizace povrchových vod na VD Plumlov

Po řadě opatření realizovaných v povodí nádrže Plumlov, zejména technických opatřeních na Plumlovské přehradě, Podhradském rybníku a Bidelci, je nezbytně nutné pokračovat v odstraňování zdrojů znečištění v jednotlivých obcích nad nádržemi, a to zejména fosforu.

Plumlovská přehrada získala od hygieniků jedničku

Voda v Plumlovské přehradě je kvalitní a vhodná ke koupání. Ukázaly to poslední odběry, které provedla KHS 26. května. Všechny měřené parametry byly v pořádku a KHS udělila nejlepší, tedy 1. stupeň hodnocení.

Povodí Moravy osadilo záchrannými prvky dalších 7 jezů

Vodohospodáři na Valašsku vybavili varovnými cedulemi a záchrannými prvky dalších 7 jezů, na kterých v minulosti došlo k několika tragickým událostem. Povodí Moravy, s.p. umístilo záchranné prvky na jezech Dolní a Střední Solanský v Dolní Bečvě, na Zuberském jezu v Rožnově pod Radhoštěm, v Zašové, na Juřinkách I a II pod Valašským Meziříčím a na Bradovském jezu v Hovězí.

Povodí Moravy reaguje na předpověď počasí, předpouští Bystřičku

Povodí Moravy, s.p. monitoruje situaci a připravuje se na aktuální předpověď ČHMÚ, která slibuje od 15. května na našem území vydatné deště. Ty by podle předpovědi měly postupně zesilovat až do pátku 16. května, v sobotu pak mají slábnout. Nejvíce by mělo pršet na severním návětří Beskyd a Jeseníků, kde jsou očekávané srážkové úhrny 80 až 120 mm za 48 hodin.

Aktualita - podle posledních výsledků je kvalita vody v Plumlovské nádrži velmi dobrá

Poslední rozbory vody, které analyzovalo Povodí Moravy s.p., prokázaly, že je kvalita vody v Plumlovské přehradě velmi dobrá. Výsledky potvrdil i Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, který v Plumlovské nádrži odebral vzorky vody na žádost PM.

Povodí Moravy dokončuje mokřad u Plumlovské přehrady. Zbývá ho osázet rostlinami

Stavba mokřadu, který bude přirozeným způsobem čistit přitékající vodu do Plumlovské nádrže, vstupuje do finální fáze. Posledním krokem, který ještě zbývá dokončit, je výsadba mokřadních rostlin. Její zahájení je naplánováno na 23. dubna v 10 hodin.

Z břehů řek zmizelo více než 24 tun odpadků

Premiérový ročník akce zaměřené na úklid odpadu v okolí řek a potoků s názvem „My pro vodu - voda pro nás,“ kterou letos poprvé uspořádalo Povodí Moravy, s.p., byl velmi úspěšný. Do čištění břehů se zapojilo téměř 1300 dobrovolníků z řad ochránců přírody, rybářů, studentů nebo dobrovolných hasičů. Ti ve spolupráci se zaměstnanci Povodí Moravy posbírali více než 24 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 211 kilometrů.

Voda v Plumlovské nádrži je čistá, zelený povlak způsobuje neškodná řasa

Zelený povlak na hladině Plumlovské přehrady, který někteří lidé mylně považují za sinice (a podobně se vyjádřila i některá média), způsobuje neškodná chladnomilná řasa. Ta se v současné době běžně vyskytuje na nádržích a rybnících a s postupujícím jarem ustoupí.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut