Skip to Content

Tisková zpráva

Oficiální články vydávané různými institucemi.

Střípky z práce Městské policie Prostějov v týdnu 41/2014

O zákazu podomní nabídky zboží a služeb nic nevíme, prodej jednotlivých kusů cigaret tzv. kusovek je zakázán, poblíž výkupny kovů ležela ocelová štětovnice, kašna neslouží k jízdě na kole, odložil plastový kryt od televize k popelnici, měly štěstí, ztracené věci byly nalezeny, číšník prodal pivo mladistvým

Lávku u Klášterního Hradiska v Olomouci čeká údržba, bude uzavřena

Pěší ani cyklisté se nedostanou přes lávku u Klášterního Hradiska. Na více než čtrnáct dní ji zcela uzavřou práce na její údržbě.

Pozvánka na koníčky v Jesenci

Máte rádi koně? Baví vás jezdecký sport? V sobotu 11. října tedy můžete vyrazit do hřebčína v Jesenci na Konicku, kde se již po patnácté odehrají tradiční jezdecké hry spojené s dnem otevřených dveří.

Delegace z Olomouckého kraje jednala na Stálém zastoupení ČR při EU

Ve středu 8. října se v Bruselu zástupci Olomouckého kraje zúčastnili pracovního setkání na Stálém zastoupení ČR při EU. Společně s odpoledním seminářem, kde byla zahraničnímu publiku představena Olomoucká aglomerace ITI, se jedná o vyvrcholení pracovního programu delegace v rámci Evropského týdne regionů a měst (Open Days 2014).

Hygienici dělají kvůli žloutence i opatření ve školách

V Přerově se v minulých dnech vyskytly další případy žloutenky. Začátkem září byla virová hepatitida typu A diagnostikována dvěma dětem, které žijí v sociální ubytovně v Tovární ulici. O tři týdny později bylo zjištěno, že žloutenkou jsou nakaženi další dva lidé z tohoto ubytovacího zařízení – konkrétně žena a dítě. Nyní krajští hygienici informovali vedení města Přerova o dalších případech či podezřeních.

Město Prostějov podepsalo smlouvu se společností MUBEA

Ve čtvrtek 9. října stvrdili svými podpisy 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil za město Prostějov a Štěpán Urbanec a Miroslav Mikula za firmu MUBEA záměr rozšířit výrobu této společnosti v Prostějově. Prodej pozemků pro výstavbu dalšího areálu schválilo na svém zasedání 23. září Zastupitelstvo města Prostějova.

Blokové čištění ulic v Prostějově 16.10.2014

16.10.2014 BLOK č. 29 - jihozápad

Olomouc získala titul Trendy destinace 2014

Olomouc je prostě trendy! Potvrdilo se to v další soutěži, kde někdejší hlavní město Moravy vyhrálo díky hlasům veřejnosti první místo v kategorii Trendy destinace. Po úspěšné loňské premiéře pokračovala letos znovu agentura CzechTourism v soutěži DestinaCZe 2014 a Olomouc v ní zabodovala skvěle.

Pivo Gustav 13° je výrobkem Olomouckého kraje

Pivovar Litovel slaví další úspěch. Jeho polotmavý speciál Gustav 13° se od 3. října 2014 pyšní značkou „Výrobek Olomouckého kraje“. Ocenění, které desátým rokem uděluje Agrární komora Olomouckého kraje, si tentokrát odneslo osmnáct výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

Blokové čištění ulic v Prostějově 15.10.2014

15.10.2014 BLOK č. 25 - severovýchod

Syndikovat obsah


by Dr. Radut