Skip to Content

Sport

Události z oblasti sportu.

Do Prostějova se sjedou nejlepší kulečníkáři ČR

Od soboty 11. října do neděle 12. října proběhne v klubu prostějovských kulečníkářů Mistrovství České republiky v karambolovém kulečníku. Prostějovský oddíl jako tradiční pořadatel kulečníkových šampionátů získal letos právo pořádat mistrovství ČR v jedné z technických disciplin karambolového kulečníku, kádru.

Na olomouckou RunTour dorazí olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita

Jeden z členů zlatého týmu z Nagana, hokejista Jiří Dopita, přijde mezi závodníky RunTour v Olomouci. Šestý závod běžeckého seriálu se uskuteční v sobotu 20. září ve Smetanových sadech a již nyní je vyprodaný.

Senzace na Mattoni 1/2Maratonu Olomouc: Vyhrál vodič Ronoh, padly čtyři rekordy závodu

Vodič odvedl svoji práci, ale na vlně euforie si nakonec doběhl pro vítězství. Olomouc možná viděla zrození nové běžecké hvězdy. Senzačně skončil pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Geoffrey Ronoh předstihl i nejrychlejšího maratonce světa a svého přítele Wilsona Kipsanga, oba překonali rekord závodu. Stejně tak nejlepší žena Edna Kiplagat, všichni Keňané. A dokonce padla i obě česká maxima – zásluhou Jiřího Homoláče a Petry Pastorové.

Půlmaraton bude v online přímém přenosu

Unikátní premiéru chystá v Olomouci webový portál Seznam.cz. Historicky první domácí sportovní událostí s kapacitou až sto tisíc diváků přenášenou online bude předposlední červnovou sobotu právě Mattoni 1/2Maraton Olomouc.

Olomouc ozdobí nejzářivější maratonské hvězdy

Stále blyštivější startovní pole nabízejí závody RunCzech běžecké ligy. Po aktuálním půlmaratonském mistru světa Geoffreyi Kamwororovi, který se představil v Českých Budějovicích, se může těšit i Olomouc. Poběží tu vítězové letošního londýnského maratonu, světový rekordman v maratonu Wilson Kipsang (2:03:23) a Edna Kiplagat (2:19:50), jediná žena, která kdy obhájila titul maratonské mistryně světa.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc vyčerpal kapacitu, poběžte pro dobrou věc

Vlna zájmu o Mattoni 1/2Maraton Olomouc je takřka nezastavitelná. S téměř měsíčním předstihem byla opět vyčerpána kapacita 5 000 startovních čísel, přestože jejich počet se oproti loňsku navýšil o 1 500. Poslední naděje získat místo na startu je prostřednictvím partnerských charitativních organizací RunCzech.

Prostějovští kulečníkáři získali bronz na Mistrovství České republiky družstev

Družstvo SPRESO Prostějov ve složení Galíček, Kalabis a Coufalík vybojovalo třetí místo na Mistrovství České republiky v kvartách.

Přerovem projedou cyklisté v recesistických kostýmech

Až potkáte v pátek 9. května v sedle kola hasiče, horníka, policistu, zdravotní sestru či letušku, nebude to vaší přepracovaností. Cyklojízda, kterou pořádá město Přerov, totiž bude v recesistickém stylu. Účastníci cyklojízdy dostali jasné zadání – přijeďte v kostýmu, který představí jakékoliv povolání, a projeďte se s námi městem.

Zapojte se s kolegy do Mattoni Kancl Challenge a vyhrajte VIP vstupenky na finále NBL

Mattoni Národní basketbalová liga vrcholí a vy můžete být přitom. U příležitosti blížícího se finále spouští titulární partner soutěže, minerální voda Mattoni, soutěž Kancl Challenge, která nabízí jedinečnou možnost vyhrát báječné ceny. Do on-line soutěže se může zapojit každý! Stačí jen vyzvat kolegu, kolegyni nebo šéfa a svými sportovními výkony se pochlubit na stránkách soutěže.

Pro účast ve finále Juniorského maratonu si v Olomouci doběhly 2 nejlepší týmy

Ve čtvrtek 10. dubna proběhlo v Olomouci semifinálové kolo Juniorského maratonu. O účast ve finále bojovalo 14 desetičlenných týmů z 12 škol, postoupily 2 nejrychlejší.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut