Skip to Content

Nemocnice Prostějov

Mathonova 1, Prostějov (web, mapa)

Obavy z aplikace inzulinu již dávno nejsou na místě (PR)

„Máte cukrovku!“ Tohle sdělení zaskočí každý rok v Česku desítky tisíc lidí.

Nechte si bezplatně v Nemocnici Prostějov vyšetřit zrak

I v letošním roce uspořádá oční oddělení Nemocnice Prostějov k příležitosti Celosvětového týdne glaukomu Den prevence zeleného zákalu. Akce se uskuteční v pátek 7. března od 10.00 do 15.00 hodin, kdy si budou moci nechat příchozí bezplatně změřit nitrooční tlak, který je hlavní příčinou vzniku zeleného zákalu (glaukomu).

Do soutěže o romantickou večeři se zapojilo víc než pět desítek dárců krve

Darovat nejcennější tekutinu přišlo celkem 56 dárců, kteří se včera zapojili do soutěže o poukaz na romantickou večeři pro dva v Restauraci u Chmelů. Tři šťastné výherce vylosuje prostějovská nemocnice ještě dnes, aby dárci stihli případnou romantickou večeři ještě na Valentýna.

Prostějovská nemocnice bude i v letošním roce učit zachraňovat lidské životy

Zájemci si mohou vybírat z 18 termínů, ve kterých se v letošním roce kurz uskuteční, přičemž nejbližší možnost budou mít v úterý 25. února v 15.00 hodin. Výukovou lekci vede kvalifikovaný personál z oddělení ARO a jeho délka je přibližně dvě hodiny.

Nemocnice Prostějov zve zamilované na valentýnský odběr krve

Zájemci, kteří přijdou ve čtvrtek 13. února darovat nejcennější tekutinu, mohou soutěžit o poukaz na romantickou večeři pro dva v Restauraci u Chmelů.

Nemocnice Prostějov v loňském roce získala téměř tři stovky nových dárců krve

Zdravotnické zařízení loni přilákalo o 54 lidí více než v roce 2012, kdy se mu podařilo získat 242 prvodárců. Celkem nyní eviduje prostějovská transfúzní stanice 2111 dárců, kteří jsou ochotni a připraveni v případě akutního nedostatku některé z krevních skupin nejcennější tekutinu darovat.

Nejmenší pacienty prostějovské nemocnice hlídají nové oxymetry

Nové oxymetry monitorují hladinu kyslíku v krvi především u nedonošených dětí a malých pacientů s různými respiračními nemocemi.

Bojíte se cukrovky? Nechte se v rámci Světového dne diabetu bezplatně vyšetřit v Nemocnici Prostějov nebo v Nemocnici Přerov

V rámci akce Den prevence diabetu se může každý, kdo ve čtvrtek 14. listopadu mezi 7.30 a 12.00 hodinou dorazí do vestibulu Nemocnice Prostějov, nechat zdarma vyšetřit. Odborníci zájemcům nejen bezplatně změří hladinu cukru v krvi a krevní tlak, ale také jim poradí, jak onemocnění předcházet.

Prostějovská nemocnice zahájí oslavy 125. výročí svého založení vernisáží

Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zahájí ve čtvrtek 7. listopadu oslavy 125. výročí svého založení. V 17.00 hodin se v prostorách vestibulu u hlavního vchodu uskuteční slavnostní vernisáž. Kromě vlastního založení nemocnice bude v rámci vernisáže připomenuto i 60. výročí úmrtí prvního ředitele nemocnice, chirurga MUDr. Jaroslava Mathona a také desetileté výročí přestěhování nemocnice do nového areálu.

Transfuzní oddělení Nemocnice Prostějov uspořádá pro své dárce soutěž o permanentky na volejbal

Transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL, chystá pro dárce krve speciální soutěž o permanentky na nadcházející extraligovou soutěž s VK AGEL Prostějov. Každý, kdo přijde od dnešního dne do konce roku darovat krev, bude zařazen do pravidelného slosování o dvacet permanentek na startující volejbalovou extraligu.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut