Skip to Content

Ekocentrum Iris (PV)

Husovo nám. 67, Prostějov (web, mapa)

Ochránci přírody čistili o víkendu okolí Hloučely

Zhruba jednu tunu odpadu vysbírali o víkendu dobrovolníci a rodiny s dětmi při úklidu biokoridoru Hloučela. Akci, které se zúčastnilo 47 lidí, uspořádal Český svaz ochránců přírody, Regionální sdružení Iris z Prostějova. Od místa srazu u občerstvení U Abrahámka postupovali ve třech hlavních úklidových směrech. „Zaměřili jsme se na obvyklá skládková místa po obou březích říčky směrem k Mostkovicím a po pravém břehu ke Kostelecké ulici,“ popsala Eliška Valentová z Ekocentra Iris.

Výstava výtvarné soutěže „Dozvonil…“

KDY: čtvrtek 10. listopadu od 16:00 hod.
KDE: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov
Slavnostní vernisáž vybraných prací výtvarné soutěže „Dozvonil…“ o „životě“ mobilního telefonu, spojená s vyhlášením vítězů. Autoři vítězných prací budou odměněni pěknými cenami.

Expedice za prameny Blaty a Šumice

KDY: sobota 5. listopadu od 8:30 hod.
KDE: sraz v 8:30 na Joštově nám., odjezd vlastními auty do obcí Luká a Vilémov
Výjezd auty spojený s hledáním pramenů významných říček Prostějovska. Nutno se předem přihlásit na 582 338 278 nebo 603 730 594 nebo iris@iris.cz z důvodů optimálního obsazení aut. Návrat kolem 15:00 hodiny.

Sovy mezi námi

KDY: pátek 4. listopadu od 16:00
KDE: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám.67, Prostějov
Beseda o sovách i setkání s některými z nich. Paní Věra Malátková z České Třebové představí živé exponáty ze záchranné stanice Charlie. Dozvíte se spoustu zajímavostí o těchto nočních ptácích. Cena: 30 Kč na osobu

Keramika

KDY: pondělí 31. října od 16:00 do 18:00 hod.
KDE: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov
Pracovní oblečení s sebou. Poplatek 100 Kč za osobu na 2 pracovní hodiny.

Studánková vycházka z Malého Hradiska

KDY: pátek 28. října (státní svátek)
KDE: odjezd v 8:25 z aut. nádraží (stanoviště č. 11) do Malého Hradiska
Studánková vycházka kolem 5 až 6 studánek bude přerušena u památného Sečského buku. Zde se zastavíme u blízké staré jedle a připojíme se k pokusu o vytvoření celorepublikového rekordu v sázení stromů. Vysadíme v její blízkosti několik mladých jedliček. Možnost oběda v pohostinství v Seči. Dále pokračujeme směrem k Oklukám a před nimi odbočíme směr Pohodlí. Délka trasy cca 11 km. Návrat autobusem do Prostějova v 16:45.

Prostějovské parky a památné stromy

KDY: úterý 25. října, od 9:00 do 15:00 hod.
KDE: začátek v Kovárně Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov
Tematická přednáška o prostějovských parcích a památných stromech, představení metodických materiálů pro školy na téma prostějovské parky.
Následovat bude vycházka s odborným průvodcem po parcích Prostějova, která bude doplněna praktickými ukázkami využití pracovních listů.
Seminář je zdarma. Drobné občerstvení zajištěno. Na akci je třeba se přihlásit na iris@iris.cz nebo na čísle: 582 338 278

Dobrou noc, ježku

KDY: pondělí 24. října a pondělí 1. listopadu od 8:30 do 12:30
KDE: Kovárna Ekocentra Iris, Husovo nám. 67, Prostějov
Povídání o zimních „spáčích“ a „nespáčích“. Navštíví nás také živý ježek - dozvíte se, čím se živí, kde spí a co byste měli dělat, když na podzim nebo v zimě najdete malého ježka.
Cena: 20 Kč na žáka. Program trvá 60 minut. Nutno se předem objednat na iris@iris.cz nebo na 582 338 278.

Pátrání po pramenech na Protivanovsku

KDY: neděle 23. října
KDE: sraz v Protivanově v 9 hod. na hlavní křižovatce u Pohostinství Alfa
Výjezd vlastními auty do okolí Protivanova a Bukové, pátrání po pramenech Punkvy, Velké Hané, Zábrany, Huťského potoka, Bukového potoka a Bílé vody. Větší přesuny absolvujeme auty, hledání pramenů samozřejmě pěšky.
Nutné předchozí přihlášení na iris@iris.cz anebo na tel. 603 730 594. volná místa v autech můžeme operativně obsadit dalšími zájemci bez vlastních aut.

Den stromů pro školy

KDY: úterý 18. října od 8:30 do 12:00
KDE: Kolářovy sady v Prostějově
Přírodovědná stezka pro žáky II. stupně základních škol. Poznávání stromů v parku, zajímavosti o životě stromů, hravé aktivity a testíky.
Stezka je určena vždy pro jednu třídu a začíná každou půlhodinu od 8:30 do 12:00 hodin. Nutno se předem přihlásit na iris@iris.cz nebo telefonicky 582 338 278.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut