Skip to Content

Prostějovsko

Články o událostech v prostějovském regionu (mimo Prostějov samotný).

Pozvánka na koníčky v Jesenci

Máte rádi koně? Baví vás jezdecký sport? V sobotu 11. října tedy můžete vyrazit do hřebčína v Jesenci na Konicku, kde se již po patnácté odehrají tradiční jezdecké hry spojené s dnem otevřených dveří.

PM dokončilo těžbu sedimentů z řeky Hloučely

V Mostkovicích byla dokončena těžba sedimentů z řeky Hloučely pod vodním dílem Plumlov. Práce byly rozděleny na dvě etapy.

Borelióza útočí i na podzim, léčbu Crohnovy choroby a epilepsie podpořte bylinami

Lymská borelióza, epilepsie a Crohnova choroba jsou nemoci, které mohou postihnout každého z nás, jejich léčení je časově náročné a ročně jsou diagnostikovány u nemalé části populace.

Menší povodňové škody a čistější vodu slibuje úprava soutoku v Čehovicích

Už zítra začnou v Čehovicích úpravy nedaleko soutoku Vřesůvky s Malým potůčkem. Vznikne nové, přírodní, mělčí a členitější koryto Malého potůčku, který bude mít možnost se rozlévat do revitalizované nivy Vřesůvky. To v budoucnu sníží povodňové škody, zlepší samočistící schopnosti vodních toků a zvýší biodiverzitu potoků i jejich okolí. Projekt připravila Arnika s podporou Člověka v tísni, stavební povolení, stavbu a péči o pozemky má na starosti Koalice pro řeky.

Olomoucký kraj a obce v okolí Plumlovské přehrady finančně podpoří provoz srážedel fosforu

Částkou převyšující půl milionu korun přispěje Olomoucký kraj a obce v okolí Plumlovské přehrady ke zlepšení kvality vody v této turisticky oblíbené vodní nádrži.

Povodí Moravy jednalo se starosty o omezení eutrofizace povrchových vod na VD Plumlov

Po řadě opatření realizovaných v povodí nádrže Plumlov, zejména technických opatřeních na Plumlovské přehradě, Podhradském rybníku a Bidelci, je nezbytně nutné pokračovat v odstraňování zdrojů znečištění v jednotlivých obcích nad nádržemi, a to zejména fosforu.

Dočasné omezení užívání pitné vody z vodovodu pro jiné než pitné účely

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. informuje všechny odběratele pitné vody ze skupinového vodovodu (SV) Skalka v obcích Skalka, Pivín a Čelčice o vydaném opatření obecné povahy dle § 15, odst. 4, zákona 274/2001Sb, které dočasně omezuje využívání pitné vody k užitkovým účelům, např. k zálivce pozemků či napouštění bazénu ve zmíněných obcích, v období od 14. července do 14. září 2014.

Bylinná cestovní lékárnička: Co sbalit na letní dovolenou?

Ať už trávíme svou letní dovolenou u moře, nebo poznáváním krás naší vlasti, je dobré přibalit s sebou na cesty prostředky, které mohou pomoci s prevencí nebo řešením nejrůznějších problémů, jež by nám mohly pokazit krásnou dovolenou. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak vybavit cestovní lékárničku bylinami, které pomáhají na různé zdravotní obtíže.

Na ekzém mast z kalísie, na štípnutí hmyzem mast z olše. Rady pro zdravou kůži v létě

Po celém dni stráveném venku jen v tílku je naše pleť zarudlá od slunce, na chodidlech se po celodenní chůzi v letní obuvi tvoří ztvrdlá kůže, kvůli sukním a kraťasům máme na nohách po procházce v přírodě drobné škrábance a nakonec si ze společné večeře s přáteli venku přineseme domů štípance. Zkrátka v létě je naše kůže vystavená nejrůznějším vlivům, které jí neprospívají a dráždí ji. Nic z toho nám ale náladu kazit nemusí. V tomto článku přinášíme několik rad a tipů, jak v létě kůži chránit a ošetřovat.

Kraje obnoví spojení mezi Dzbelem a Moravskou Třebovou

Olomoucký a Pardubický kraj dospěly ke společné dohodě o obnově vlakového spojení na hranicích obou regionů. Vlaky mezi Dzbelem a Moravskou Třebovou by se měly rozjet s platností nových jízdních řádů od 14. prosince. Rozhodnutí padlo na konci minulého týdne.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut