Skip to Content

Olomoucko

Články o událostech ve vybraných oblastech olomouckého regionu.

Lávku u Klášterního Hradiska v Olomouci čeká údržba, bude uzavřena

Pěší ani cyklisté se nedostanou přes lávku u Klášterního Hradiska. Na více než čtrnáct dní ji zcela uzavřou práce na její údržbě.

Olomouc získala titul Trendy destinace 2014

Olomouc je prostě trendy! Potvrdilo se to v další soutěži, kde někdejší hlavní město Moravy vyhrálo díky hlasům veřejnosti první místo v kategorii Trendy destinace. Po úspěšné loňské premiéře pokračovala letos znovu agentura CzechTourism v soutěži DestinaCZe 2014 a Olomouc v ní zabodovala skvěle.

Pivo Gustav 13° je výrobkem Olomouckého kraje

Pivovar Litovel slaví další úspěch. Jeho polotmavý speciál Gustav 13° se od 3. října 2014 pyšní značkou „Výrobek Olomouckého kraje“. Ocenění, které desátým rokem uděluje Agrární komora Olomouckého kraje, si tentokrát odneslo osmnáct výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

Uzavírka ulic Velkomoravská a Lipenská v Olomouci

Ředitelství silnic a dálnic ČR zahájí 12. října od 13:00 hod. opravu povrchu vozovky na ulicích Velkomoravská a Lipenská v Olomouci. Oprava potrvá tři týdny do 4. listopadu a bude probíhat za úplné uzavírky silničního provozu s výjimkou městské autobusové dopravy, které bude umožněn průjezd stavbou.

Lenka Křesadlová: Příběh krajinářského parku v okolí Nových Zámků

úterý 7. října, 18 hodin
Muzeum umění Olomouc
Sál: Divadlo hudby Olomouc

Park Malého Noe v Olomouci, park s osobitým příběhem

Nový park s neobvyklým příběhem. Právě takový začal dnes vyrůstat v Olomouci Neředíně. Pomůže nejen městu, ale i dětem. Každý vysazený strom má totiž svého vlastního patrona, který pomáhá správné věci.

Má přednost trestní řád nebo svobodné volby?

Takto položená otázka může vyvolat údiv, pozdvižené obočí či nesouhlasné kroucení hlavou. Jistě, ono je totiž skoro nesmyslné říkat, jestli má něco přednost. Oba tyto základní stavební kameny naší společnosti mají svou prioritu a svou platnost. Jeden nemůže popírat nebo umenšovat druhý! Takto provokativně položená otázka má spíše vyvolat zamyšlení nad tím, čeho jsme v poslední době čím dál častěji svědky.

Už 20 let jsme tu pro Vás – olomoucké P-centrum slaví dvacet let

P-centrum – prevence, podpora a poradenství. To je zkrácené heslo, které se snaží vystihnout poslání organizace. P-centrum, sídlící na Lafayettově ulici, nabízí mnohem více než hesla. Je to organizace, která již dvacet let působí na poli ambulantní léčby, doléčovacího centra, rodinného centra, primární prevence a v neposlední řadě provozuje Galerii U Mloka.

Střípky z rady města Olomouce 30.9.2014

Nová dopravní omezení v centru města, slavní odchovanci Sigmy předložili radním svou vizi, v Olomouci přibudou další díla Ivana Theimera.

Základní škola v Řepčíně má nové hřiště i tělocvičnu

Další z olomouckých základních škol se může zařadit mezi moderní školská zařízení 21. století. Významná investice města Olomouce tentokrát proměnila vnitřní i venkovní prostory Základní školy Svatoplukova v Řepčíně. Škola má zbrusu novou tělocvičnu a víceúčelové hřiště.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut