Skip to Content

Kultura

Plánované kulturní akce.

Hledáme redaktora pro kulturu pro regiony Prostějovsko a Olomoucko. Pokud máte zájem o dobrovolnou kreativní práci při přípravě přehledu aktuálních kulturních akcí v daných regionech, přihlaste se prosím na naší kontaktní stránce.

Svatováclavské slavnosti uctí Karla Kryla a představí lokální umělce

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kromě bohatého hudebního programu na hlavním pódiu proběhne na akci také vystoupení lokálních umělců, kteří se představí v rozsáhlých zahradách výstaviště.

Svatováclavské slavnosti lákají na rodinný program a skvělé pivo

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kroměřížská akce je výjimečná svým pojetím a rozsahem. Uskuteční se v moderním areálu výstaviště za účasti dvanácti pivovarů a s bohatým doprovodným kulturním a gastronomickým programem, který zahrnuje i křest zbrusu nového piva Zubr.

Jakub Kovařík – Být někde. Dělat něco.

3. září29. září 2014

Koncert Josepha Calleji bude možno sledovat i na velkoplošné obrazovce

Nedělní koncert maltského tenoristy Josepha Calleji, který vystoupí v Prostějově na náměstí T. G. Masaryka při příležitosti završení oslav stého výročí dokončení stavby Nové prostějovské radnice, bude možné sledovat i na velkoplošné obrazovce.

HELENA ZEMÁNKOVÁ - OBRAZY

ArtMoravia si Vás dovoluje pozvat na výstavu v Kavárně GALERIE Národního domu v Prostějově.

Současná kresba a grafika Olomoucka

Galerie Patro 26.8.25.10.2014.

Oslava maršála Radeckého

V letošním roce se ve dnech 29. - 30. srpna uskuteční třináctý ročník oslavy významného českého vojevůdce a geniálního stratéga polního maršála Josefa Václava Radeckého hraběte z Radče. Jeho legenda, i přes mnoho proměn, žije dále a je vhodné si ji v Olomouci - ve městě, ve kterém velmi rád pobýval - slavnostně připomínat.

Dagmar a Dalibor Hajdovi: creARTivity

Hodová výstava nabídne keramiku a grafiku. Pestré a hravé keramické plastiky všech velikostí a barev v protikladném souladu s prvoplánovou strohostí a výstižností jedinečných logotypů. Uchopitelný a hmatatelný svět přírody vetknutý do objektů z vypálené hlíny v kontrastu ke geometrické čistotě a jednoduchosti grafických značek. Tvorba nabitá kreativitou, originalitou a v neposlední řadě i vysokou účelovostí. Taková bude letošní hodová výstava creARTivity v Galerii města Přerova, jež spojí dva zdánlivě neslučitelné umělecké žánry Dagmar a Dalibora Hajdových, životních partnerů tvořících v Kroměříži.

Koncert Josepha Calleji

Za 40 dnů se uskuteční historicky první koncert tohoto rozsahu v Prostějově. Koncert Josepha Calleji dne 31.8.2014 od 18,00 hodin na náměstí T. G. Masaryka bude bezesporu jednou z nejvýznamnějších akcí v rámci oslav stého výročí otevření nové prostějovské radnice.

Okno a Zakázané uvolnění

Stejně jako při slavnostním zahájení festivalu Dostavníčko na konci června budou i ve čtvrtek 17. července na programu v přerovském amfiteátru hned dvě představení. Klasicky v 19.30 hodin se představí polský soubor Nienazarty s krátkým metafyzickým příběhem o konfliktu dvou sester s názvem Okno. O hodinu později jeviště zaplní divadlo Prkno s tragikomedií o ženách pod názvem Zakázané uvolnění.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut