Skip to Content

Kultura

Články o událostech v kultuře.

Sochař Ivan Theimer znovu obohatí Olomouc

I páteční odpoledne mohou přinést fantastickou novinku! Nejen Ariónova kašna, ale ještě přinejmenším další jedno dílo bude v samotném centru Olomouce připomínat tvorbu slavného sochaře a olomouckého rodáka Ivana Theimera.

Svatováclavské slavnosti uctí Karla Kryla a představí lokální umělce

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kromě bohatého hudebního programu na hlavním pódiu proběhne na akci také vystoupení lokálních umělců, kteří se představí v rozsáhlých zahradách výstaviště.

Olomoucké divadlo Tramtárie otevírá nově zrekonstruované prostory

Nové pohodlné sedačky v sále, odstupňované řady v hledišti a klimatizace, to jsou hlavní novinky, které představuje olomoucké Divadlo Tramtarie. Přes léto totiž prošlo celkovou rekonstrukcí, kterou výrazně finančně podpořilo statutární město Olomouc.

Svatováclavské slavnosti lákají na rodinný program a skvělé pivo

Na kroměřížském výstavišti Floria se 27. září koná první ročník Svatováclavských slavností. Kroměřížská akce je výjimečná svým pojetím a rozsahem. Uskuteční se v moderním areálu výstaviště za účasti dvanácti pivovarů a s bohatým doprovodným kulturním a gastronomickým programem, který zahrnuje i křest zbrusu nového piva Zubr.

Jakub Kovařík – Být někde. Dělat něco.

3. září29. září 2014

Nová aplikace provede při DED všemi olomouckými památkami

Příští týden bude žít město Olomouc opět oblíbenými Dny evropského dědictví. Také s ohledem na to, že bude zpřístupněn rekordní počet objektů, konkrétně 75, se jistě bude zájemcům velmi hodit nová aplikace pro chytré mobilní telefony. Aplikace jsou samozřejmě zdarma ke stažení.

Koncert Josepha Calleji bude možno sledovat i na velkoplošné obrazovce

Nedělní koncert maltského tenoristy Josepha Calleji, který vystoupí v Prostějově na náměstí T. G. Masaryka při příležitosti završení oslav stého výročí dokončení stavby Nové prostějovské radnice, bude možné sledovat i na velkoplošné obrazovce.

HELENA ZEMÁNKOVÁ - OBRAZY

ArtMoravia si Vás dovoluje pozvat na výstavu v Kavárně GALERIE Národního domu v Prostějově.

Současná kresba a grafika Olomoucka

Galerie Patro 26.8.25.10.2014.

Oslava maršála Radeckého

V letošním roce se ve dnech 29. - 30. srpna uskuteční třináctý ročník oslavy významného českého vojevůdce a geniálního stratéga polního maršála Josefa Václava Radeckého hraběte z Radče. Jeho legenda, i přes mnoho proměn, žije dále a je vhodné si ji v Olomouci - ve městě, ve kterém velmi rád pobýval - slavnostně připomínat.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut