Skip to Content

Reportáže

Reportáže z různých míst a událostí.

Další část Husova náměstí prokoukla (TZ + reportáž)

Obyvatelé Husova náměstí v Prostějově, řidiči i rodiče, kteří tudy vodí své děti do místní mateřské školy, si mohou oddechnout. Hlučná, prašná silnice a staré chodníky na náměstí jsou minulostí. Díky dokončení další etapy rekonstrukce náměstí má nyní silnice nový povrch, jsou zde nové chodníky, upravené veřejné osvětlení a přibylo zde téměř 70 parkovacích míst.

Z výletu do Kunštátu na Moravě

Na jaře letošního roku uspořádal Svaz tělesně postižených v ČR, o.s. Prostějov jednodenní zájezd. Jelo se na zámek do Kunštátu na Moravě. Cestou jsme navštívili zahradnictví a pštrosí farmu v Doubravicích nad Svitavou. Po prohlídce kunštátského zámku s parkem jsme ještě stačili navštívit jeskyně v Rudce. V malém ohlédnutí za tímto putováním je něco z historie zámku v Kunštátě a několik snímků z tohoto koutu světa.

Lucie Bílá nemá na plakátovací plochu?

Dnešní den doslova lákal k procházkám. Bylo krásně, sluníčko svítilo a příroda se nám pěkně jarně probouzela. Přesto jsem na svých toulkách městem našel i pár věcí, které bych radši neviděl.

Výprava za žlutou nadějí

Minulý čtvrtek 3. června jsem se vypravil do Skalice nad Svitavou, abych se podíval a svezl žlutým vláčkem RegioJet pana Jančury. Do Prostějova se tyto soupravy podívat nepřijely, byly k vidění jen v Olomouci, bohužel jsem je tam propásl; no aspoň jsem mohl vyrazit kousek dál a vidět toho o trochu víc.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut