Skip to Content

Tovačov

město jihovýchodně od Prostějova (web, mapa)

III. Setkání Hanáků na Svatováclavských hodech v Tovačově

Hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík inicioval vznik nové tradice Setkání Hanáků. V letošním roce se uskuteční již III. Setkání Hanáků na Svatováclavských hodech v Tovačově v pátek 28. září po celý den. Setkání Hanáků je prezentací Hané a jejich tradic, představí se záplavou bohatě zdobených hanáckých krojů tanců, muziky.
V Tovačově má folklor bohatou tradici od dob významné sběratelky výšivek, hanáckých písní tanců Xavery Běhálkové. Město Tovačov je každoročně pořadatelem folklorních programů s názvem „Tovačovské fěrtóšek“.

Videonávraty: Výlov Hradeckého rybníku 2010

Každoročně koncem října zve město Tovačov zájemce na výlov největšího z tovačovských rybníků, tzv. Hradeckého rybníka. Od pátku do neděle mohou návštěvníci sledovat rybáře vytahující plné sítě kaprů, amurů, tolstolobiků a dalších druhů ryb. Organizátoři se tak snaží navázat na rybníkářskou tradici Tovačova, která sahá až hluboko do středověku.
Výlov začíná v časných ranních hodinách. Nevšední zážitek můžete navíc spojit s prohlídkou zámku Tovačov, který je jinak v měsíci říjnu pro veřejnost uzavřen, s příjemnou procházkou po rybničních hrázích v alejích vznešených staletých dubů, s ochutnávkami místních rybích speacialit, nebo zábavou na kolotočích.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut