Skip to Content

Videojournal

Amatérská videa autorů z regionu.

Pokud natáčíte videa s regionální tématikou, zveme vás mezi naše autory. Stačí se zaregistrovat jako uživatel a napsat nám pomocí kontaktního formuláře.

Hibernace Střípků z regionu

Vážení čtenáři, je vás jen pár, proto snad nezpůsobím nikomu větší bolest, když Střípky z regionu přejdou do stádia hibernace.

Svět se mění, o internetu to platí dvojnásob. Někdy je prostě potřeba udělat rázný krok. Prožili jsme volby do obecních a městských samospráv. Jejich výsledky mě bohužel nenaplňují optimismem.

Tak jako tak návštěvnost Střípků opět poklesla, konkurence je příliš a můj zdravotní stav stojí za pendrek. Jelikož ve formě komentářů přispívají jen darební spameři, byla možnost anonymních komentářů zrušena, což spolu se zablokovanou možností registrace nepůsobí jako zrovna vstřícný krok, dovoluji si vás ale upozornit, že Střípky z regionu jsou letos opět ve stádiu občanské iniciativy, příjem z reklamy stále nelze jako příliš nízký vybrat, prostě opět tu máte to blbé kuře, které hrabe zadarmo a jehož pařáty už jsou hodně unavené.

Chtěl jsem nabídnout Střípky jako věstník vznikající Hanácké aglomerace. Bohužel se ukazuje, že tato bude nejspíš opět pouze penězovodem z EU a z hlediska občanského života se nic nezlepší.

Suma sumárum mi další provoz Střípků z regionu připadá jako naprosto neefektivní. Nejsem dobrý manažer, spíš dokážu pracovat jako zaměstnanec, s pokorou musím uznat, že se mi samostatné projekty nedaří, uklidnit se a neefektivní činnosti ukončit.

Pokud s hibernací Střípků nesouhlasíte nebo máte nějaký konkrétní nápad na jejich zvelebení, napište mi prosím pomocí kontaktního formuláře nebo přímo na adresu paveldf@stripky.eu . Pokud opět nikdo nebude reagovat, Střípky skončí.

Pavel D. F. Hrubý, odpovědný redaktor

Videodokument: Plumlovská přehrada. Přehradní hráz přišla o korunu i plášť.

Videonávraty: Ohňostroj Prostějov 2012 - 2013

Videonávraty: Betlémské světlo

Na náměstí T.G.M. v Prostějově skauti nabízeli světlo dovezené z Betléma.

Videodokument: Torzo cihelny za Určickou ulicí Prostějov

Bývalou cihelnu za určickou ulicí v Prostějově připomíná jen už komín a zbytky sušících kójí. V současné době se v areálu drtí různé druhy materiálu.

Videonávraty: Nakreslená minulost

Část městských hradeb v Prostějově vyzdobily malby domů, které se zde v minulosti nacházely a byly součástí židovského gheta.

Videonávraty: V Prostějově rozsvítili vánoční strom

Videonávraty: Vánoční strom byl postaven

Prostějov, náměstí T. G. Masaryka, 27. listopadu 2012

Videonávraty: Napoleonava armáda v Čechách pod Kosířem

V téměř půlhodinovém snímku se můžou zájemci o vojenskou historii vrátit do prosince loňského roku, kdy se v Čechách pod Kosířem odehrála replika jedné z napoleonských bitev.

Videodokument: Farní kostel Povýšení sv. Kříže

Děkanský římskokatolický kostel ve městě Prostějov byl postaven již před rokem 1200 na místě, kde stávala obranná tvrz s kostelíkem svatého kříže. V letech 1522 - 1535 jej město přestavovalo. Roku 1697 vyhořel. Při požáru byl zázračně ušetřen pouze dřevěný kříž. Kostel byl přesvěcen na titul Povýšení svatého Kříže.

Syndikovat obsah


by Dr. Radut